GündemManşet

Kaymakam Gürsoy Osman Bilgin’den 19 Eylül Gaziler Günü mesajı!

osman-bilgin

ÖZEL HABER/ SARIYER GAZETESİ

Sarıyer Kaymakamlığı, ülke genelinde çeşitli programlarla kutlanan Gaziler Gününü unutmadı. Sarıyer Merkez’deki Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen törende, saygı duruşunda bulunuldu ve çelenk koyma işlemi gerçekleştirildi. Belediye Başkanı Şükrü Genç, Kaymakam Gürsoy Osman Bilgin’in de katıldığı törende ilçe protokolünden çok sayıda isim hazır bulundu.

kaymakam-gursoy-osman-bilgin

KAYMAKAM BİLGİN MESAJ YAYINLADI!

Öte yandan Sarıyer Kaymakamı Gürsoy Osman Bilgin, 19 Eylül Gaziler Günü nedeniyle bir mesaj yayınladı. Kaymakam Bilgin’in mesajı şöyle;

Mustafa Kemal Atatürk’e Mareşal rütbesi ve Gazi unvanının verildiği gün olan 19 Eylül, aynı zamanda Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde  ‘Gaziler Günü’ olarak kabul edilmiştir.

Bugün, kahraman gazilerimize vefa duygularımızı ifade etmek için önemli bir fırsattır.Türk milleti var olduğundan bu yana; ülkesi, milleti, millî ve manevi değerleri için canı pahasına mücadele etmiş, bu uğurda şehitler vermiş ve onurlu gazileri olmuştur.

Bizler, şehit ve gazilerimiz sayesinde bu topraklarda barış ve huzur içinde yaşamaktayız. Onun içindir ki şehit yakınları ve gazilerimize hak ettikleri saygıyı göstermek ve  sorunları ile yakından ilgilenmek toplum olarak bizlerin en önemli sorumluluklarından biridir.

Türk Milleti olarak bizler için çok büyük anlamlar ifade eden bugün de gazilerimizin ve şehit ailelerimizin gururuna ortak oluyor, kederlerini yürekten paylaşıyoruz.Bu duygu ve düşüncelerle, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, aziz şehitlerimiz ve ebediyete intikal etmiş gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla yâd ediyor; hayatta olan gazilerimize sağlıklı ve uzun bir ömür dileklerimle Gaziler Günü’nü kutluyor değerli ailelerine selam ve saygılarımı sunuyorum.

 

Gürsoy Osman BİLGİN
Kaymakam

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir