GündemManşet

Kilyos yeni muhtarlığına görkemli bir törenle kavuştu!

kilyosmuhtarlıgısariyer (1)

_ayrac

Kilyos Mahalle Muhtarlığı yeni hizmet binası Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç tarafından görkemli bir törenle açıldı. Çok sayıda kişinin katıldığı açılış büyük bir coşkuya sahne oldu.

Sarıyer Belediyesi’nin Ekim ayı içerisinde açılışını yapacağı 44 projeden birisi olan Kilyos Mahalle Muhtarlığı yeni hizmet binası bugün Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, CHP İstanbul Milletvekili Dursun Çiçek, Sarıyerli bir çok muhtar ve Kilyos mahallesi sakinlerinin katılımıyla açıldı.

_ayrac

MERT CİN / SARIYER GAZETESİ

Sarıyer’in uç semtlerinden Kilyos’ta dün coşkulu bir açılış töreni vardı. Kilyos Muhtarlık binası Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, CHP milletvekili Dursun Çiçek, İlçe Başkanı Mehmet Deniz, muhtarlar ve çok sayıda vatandaşın katılımıyla açıldı.

Açılışta konuşma yapan Şükrü Genç; “Bugün 19 Ekim Muhtarlar günü bütün Muhtarlarımızı kutluyorum, Muhtarlar sorumlu oldukları mahallelerin cumhurbaşkanıdır. Muhtarlarımızın modern bir şekilde halka hizmet verebilmeleri için elimizden geleni yapıyoruz. Muhtarlarımızın her türlü sıkıntılarında yanlarında olduk ve olmaya devam edeceğiz. Sarıyer’de bir çok projeye imza atmaya devam ediyoruz amacımız daha güzel ve yaşanılabilinir bir Sarıyer bu hedef doğrultusunda adımlar atıyoruz” dedi. 

kilyosmuhtarlıgısariyer (2)

Şükrü Genç’in ardından konuşma yapan Sarıyer Muhtarlar Derneği Başkanı Hüseyin Sarıuçak; “Muhtarlık gerekirse canı pahasına mahallesi için mücadele etmektir. Bu modern muhtarlığı Kilyos’a kazandırdığı için başta Belediye Başkanı Şükrü Genç ve Belediye ekiplerimize teşekkür ediyorum” dedi.

Son olarak kürsüye çıkan Kilyos Muhtarı Turgut Serdarlı ise şunları kaydetti; Kilyos İstanbul’un en güzel köşelerinden biri ve modern bir hizmet binasına ihtiyaç duyuyordu bu eksiğimizi gidermemiz konusunda bize yardımcı olan herkese başta Belediye Başkanımız olmak üzere teşekkürü bir borç biliyorum. Aslında daha erken bir dönemde açmayı planlıyorduk fakat ülkemizin içinden geçtiği sıkıntılı günler buna müsaade etmedi. Bugün 19 Ekim Muhtarlar günü ve muhtarlığımızın açılışı bugüne denk geldi bizim için de unutulmayacak bir hatıra oldu” dedi.

Kilyosmuhtarlıgıacilisiikilyosmuhtarlıgısariyer (3)kilyosmuhtarlıgısariyer (4)kilyosmuhtarlıgısariyer (5)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir