GündemManşet

Mahmut Demir; “Büyükdere’de kapısını çalmadık ev, elini sıkmadığımız insan bırakmayacağız”

mahmutdemirr

MERT CİN/ ÖZEL HABER/ SARIYER GAZETESİ

Kısa süre önce CHP Büyükdere Mahalle Başkanlığı görevine getirilen Mahmut Demir ve yönetimi göreve hızlı başladı. Eski mahalle sorumlusu İsmail Mırık’ın yerine 40 gün önce bu göreve atanan Demir, Sarıyer Gazetesi’ni ziyaret ederek çalışmaları hakkında bilgiler verdi. 1965 yılında Büyükdere’de doğan ve aslen Sivas Şuşehrili olan Demir, 1 Kasım seçimleri için yaptıkları çalışmaları ve projelerini anlattı.

Mahmut Demir kimdir?

1965 Büyükdere doğumluyum ve aslen Sivaslıyım. Reklam işiyle uğraşıyorum aynı zamanda 40 günlük CHP Büyükdere Mahalle Sorumlusuyum.

1 Kasım seçimleri ile ilgili ne gibi projeleriniz var?

Büyükdere 11 bin 841 nüfuslu bir yer ve bunun 7.483 bini seçmen. Biz her bir sokağa gidip her bir kapıya gidip bütün Büyükdereliler’e temas etmek istiyoruz. Büyükdere’de 453 üyemiz var.  Bu üyelerimizle birebir irtibata geçip üye güncellemesi yapıyoruz, üyelerimizin birçoğu ile bir araya geldik. Ulaşamadığımız yaklaşık 50 üyemiz kaldı, onlara da ulaşıp üye güncellemesini tamamlayacağız. Amacımız önce partimize üye insanlara ulaşmak ve onlarla olan bağlarımızı daha da güçlendirmek. Ardından iyi bir sinerji oluşturarak partimizin oy oranını çok daha ileriye taşımak.

HER SOKAĞA BİR SORUMLU ATAYACAĞIZ!

Büyükdere’de 58 sokak var, her sokağa bir sorumlu atayacağız. Tamamen gönüllülük esasına dayalı. O sokaktan sorumlu arkadaşlarımız sorunluları yönetime bildirecek. Yönetim de meclis üyeleriyle birlikte belediyeye bildirecek ve sorunların çözümü noktasında böyle bir yol izleyeceğiz. O sokağa bir milletvekili geldiğinde sokak sorumlusu arkadaşımız bize önderlik edecek. Yani Büyükdere’ye ağ öreceğiz.

Meclis üyelerimiz ile birlikte hasta ziyaretlerimiz olacak ve bunu sadece seçimlerle sınırlandırmayacağız. Rutin olarak devam ettireceğiz. Belediye Meclisinde 3 tane Büyükdereli Meclis Üyemiz var. Bu bizim için tabi ki bir avantaj. Ayrıca belediyemizin Büyükdere’de bulunması bazı Kamu Kurumlarının Büyükdere’de bulunması bizim için büyük bir avantaj ve biz de bunu çok iyi değerlendirmek istiyoruz. Baktığımız zaman gözle görülmeyen şeyler var, bunları halka anlatacağız. İnsanlar soruyorlar, Büyükdere’ye ne yapıldı diye. Bunları anlatacağız.

BÜYÜKDERE’Yİ ARTIK SU BASMIYOR!

Örnek olarak söylemek gerekirse eskiden yağmur yağdığında Büyükdere’de çamurdan yürünmezdi. Belediyenin önüne çuval koyarlardı ki su basmasın diye. Daha sonra bakıldığı zaman yağmur yağdığında Kocataş’tan gelen yağmur Büyükdere’de evlere su basmasına neden oluyordu. Sayın Şükrü Genç, belediye başkanı olduktan sonra bu olaya neşter vurdu ve belli aralıklarla mazgallar koydurdu ve bu su basması olaylarının önüne geçildi.

Peki, 1 Kasım’da Büyükdere’de hedefiniz nedir?

Hedefimiz oy oranımızı katlamak ve partimize gönül veren insanların sayısını arttırmak. Büyükdere’de zaten bütün çabamız bunun için. 2009 seçimlerinde sokak sokak gezerek açılmadık, kapı bırakmadık, her gittiğimiz eve Şükrü Genç’in selamının götürüp herkesin düşüncelerini aldık. Refah Partililer mesela evlerine gittiğimizde “Biz Refah Partiliyiz kardeşim” dediler ama “Bizim evimizde şu kadar oy var ve hepsi sizindir” diyenler oldu. O insanların desteği bizim için önemliydi. Her kesime ulaşıp farkı kitlelerden destek almaya devam edeceğiz. Cumhuriyet Halk Partisi’ni iktidara taşımak için gece gündüz demeden çalışacağız. Biz tüm insanlarımızı seviyoruz. Büyükdere Mahalle Başkanı ve 10 kişilik yönetimimizle birlikte, bize destek veren mahallemizdeki 3 meclis üyemizle birlikte koordineli olarak çalışıyoruz. Sarıyer’de ve mahallemizde çok güzel hizmetler yapmaya devam edeceğiz.

Bir yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir