GündemManşet

Sürücüler dikkat! Maslak yolu 2 gece kapalı!

Büyükşehir Belediyesi, Büyükdere Caddesi’ndeki İTÜ Ayazağa Metro İstasyonu önündeki yaya üst geçidini kaldıracak. Çalışmalar 2 gece sürecek.

üstg

Ana arterler üzerindeki yaya üst geçitlerini kaldırma çalışmaları devam ediyor. Başkan Kadir Topbaş’ın talimatları ile hem yayaların rahat geçişlerini sağlayabilmek hem de görüntü ferahlığı oluşturmak amacıyla Sirkeci ve Pertevniyal üst geçitlerinden sonra şimdi de İTÜ Ayazağa Metro İstasyonu önündeki yaya üst geçidi kaldırılıyor. Çalışmalar, 3 Ocak Cumartesi 00.00’da (cumartesiyi pazara bağlayan gece) başlayacak. Çalışmalar kapsamında Büyükdere Caddesi 2 gün süreyle 00.00-06.00 saatleri arası araç trafiğine kapatılacak. Trafik akışı, alternatif yollardan sağlanacak. Bölgede İTÜ Ayazağa Metro İstasyonu alt geçidi bulunduğundan, üst geçidin kaldırılmasından sonra yayaların geçişlerinde herhangi bir aksama olmayacak.

Köprünün güvenli bir şekilde söküm ve kaldırılma çalışmaları, İstanbul  Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Dairesi Başkanlığı Altyapı Hizmetleri Müdürlüğü ekipleri tarafından yapılacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir