GündemManşet

SALİH BAYRAKTAR; “OY HIRSIZLIĞI EN BÜYÜK AHLAKSIZLIKTIR”

salihbayraktar

_ayracÖZEL HABER/ HABER MERKEZİ/ SARIYER GAZETESİ

***

Twitter fenomeni Fuat Avni’nin 1 Kasım’da sandıkta hile yapılacak okullar listesinde Sarıyer Kilyos’taki Veysel Vardal Görme Engelliler Okulu‘nu da göstermesi ve hile yapacak isimler listesinde AK Partili bir sandık başkanının ismini de yayınlaması tepkilere neden oldu. AK Parti Sarıyer İlçe Başkanı Salih Bayraktar, Fuat Avni’nin iddialarına çok sert tepki gösterdi, “Oy hırsızlığı en büyük hırsızlıktır, bu en büyük ahlaksızlıktır. Fuat Avni iftira atıyor. Böyle bir iftiraya kimse inanmasın” diye konuştu.

BAYRAKTAR; “FUAT AVNİ İFTİRA ATIYOR OY HIRSIZLIĞI AHLAKSIZLIKTIR”

Sarıyer Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Bekir Batu‘ya konuşan AK Parti İlçe Başkanı Salih Bayraktar şu açıklamaları yaptı; “Fuat Avni’nin yazdığı kesinlikle yalandır, iftiradır. Oy hırsızlığı en büyük hırsızlıktır, ahlaksızlıktır. Bizim sandık başkanımız demek biz demektir, asla böyle bir hırsızlık söz konusu olamaz. Fuat Avni kesinlikle iftira atıyor, yalan söylüyor. Bizim hiçbir sandık başkanımız böyle bir hırsızlığa ve ahlaksızlığa tenezzül etmez. Kilyos’ta belirtilen sandıkta görevli arkadaşımıza iftira atılıyor, saygısızlık yapılıyor. Onun bir ailesi olduğu, toplumdaki yeri düşünülmeden bu arkadaşımıza ahlaksızlık yapılıyor. Sarıyer’deki herkes bilsin ki biz sandıkta görev alacak arkadaşlarımıza eğitimler verilirken ‘Sadece bizim oylarımızı değil diğer partilerin oylarını da koruyun, kimsenin oyu başkasına geçmesin’ diye özellikle uyarıyoruz. Bizim bu konudaki hassasiyetimiz ortadayken Fuat Avni’nin bu iftirası büyük bir ahlaksızlıktır. Seçimlere hile karıştırmak gibi bir ahlaksızlığı asla kabul edemeyiz. Biz Sarıyer İlçe Başkanlığı olarak ilçe siyasetine kalite getirmeye çalışıyoruz. Bu ülke hepimizin ve kardeşçe yaşamak zorundayız. Seçimler elbette önemlidir ancak asla fikir ayrılıklarımız bizim kardeşliğimizi bozmamalı, hepimiz bu güzel ülkede huzur içinde yaşamak durumundayız”

İFTİRALARLA HALKIMIZIN KAFASI KARIŞTIRILMAK İSTENİYOR

Fuat Avni’nin iftirası yüzünden insanların kafasının karıştırılmak istendiğini söyleyen Bayraktar; “Ben ilçe başkanı olarak açıkça söylüyorum. Bize bu iftiraları atanlara, sandıkta oy çalınacağını söyleyenlere en ağır ifadeleri kullanıyorum. Bizim hiçbir arkadaşımız başkasının oyuna tenezzül etmeyecektir. Oy hilesi yapmak gibi bir ahlaksızlığı asla kabul edemeyiz. Sarıyer’deki tüm siyasi partiler ve vatandaşlarımız bundan emin olsunlar” diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir