GündemManşet Altı

Şükrü Genç bu kez de Yeniköy’deki Orgeneral Emin Alpkaya Okulu’nu ziyaret etti, öğretmenler ve öğrencilerle buluştu!

baskan

_ayracSarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, Sarıyer genelinde gerçekleştirdiği okul ziyaretlerine Orgeneral Emin Alpkaya İlk ve Ortaokulu ile devam etti.

_ayrac

Sarıyer Belediyesi tarafından hayata geçirilen “Gelecek Benim Ben de Geleceğim” projesi kapsamında Sarıyer’de eğitim veren ilk ve orta dereceli okulların her türlü ihtiyaçları, gereksinimleri ve sorunları, belediye birimleri tarafından gideriliyor. Boya-badana, tamir, oyun sahası, güvenlik sistemleri, eşya yardımı ve her türlü tadil işlemlerinin yapıldığı okullarda öğrencilerin en iyi şartlarda eğitim almaları sağlanıyor.

baskanaodul

Okullarına yaptığı hizmetlerden dolayı Sarıyer Belediye Başkanı ve çalışma arkadaşlarını kahvaltıya davet eden Orgeneral Emin Alpkaya İlk ve Ortaokulu yöneticileri ve Okul Aile Birliği üyeleri, hazırladıkları birbirinden özenli ve leziz ürünleri sundular. Orgeneral Emin Alpkaya Ortaokulu Müdürü Emrah Soylu ve İlkokul Müdürü Çetin Akıner, Başkan Genç ve ekibine ziyaretlerinden ötürü teşekkürlerini ilettiler.

Yeniköy Muhtarı Engin Cevahiroğlu; “Şükrü Genç’ten önce böyle hizmet yoktu”

Kahvaltıda söz alan Yeniköy Mahalle Muhtarı Engin Cevahiroğlu, okullara yapılan yardım ve desteklerin Şükrü Genç zamanında sistemli, hızlı ve daha fazla olduğunu vurguladığı konuşmasında, muhtarı olduğu mahallede yer alan okulların kalitesinin ve eğitim seviyesinin yükseltildiğini görmekten duyduğu mutluluğu dile getirdi.

sarıyersukrugenc

Hüseyin Coşkun: “Çalışmalarımız hız kesmeden devam edecek”

Kahvaltılı toplantıda söz alan Sarıyer Belediyesi Meclis Başkan Vekili Hüseyin Coşkun, “Gelecek Benim Ben de Geleceğim” projesi hakkında bilgi verirken, okullara yaptıkları hizmetlere hız kesmeden devam edeceklerinin altını çizdi.

baskanaa

Yavrularınız bugün sizin çocuğunuz olabilir ama büyüdüklerinde tüm toplumun çocukları olacaklar” diyerek gelecek nesillerin bilgili, eğitimli ve donanımlı bireylerden oluşması gerekliliğinin altını çizen Sarıyer Belediye  Başkanı Şükrü Genç, “Siz yeter ki bizden okullar için yardım isteyin, gerekirse kazma küreğimizi sırtımıza atar geliriz” diye konuştu. Geçtiğimiz günlerde açılan Bağlar SAGEM’den (Sarıyer Belediyesi Gençlik Eğitim Merkezi) bahseden Genç, SAGEM’in okula yakın bir konumda olmasının önemine değindi. Genç ayrıca, kurdukları Sarıyer Akademi hakkında da okul yöneticileri ve velilere bilgi verdi. Kendileri için eğitimin diğer tüm ihtiyaçlardan daha elzem olduğunu belirten Genç, her yıl 5 bin öğrenci için verdikleri bursların da sayı ve miktar arttırılarak devam edeceğini sözlerine ekledi.
sarıyerbaskan

Okul buluşmasının ardından Emin Alpkaya İlk ve Ortaokulu müdürleri Emrah Soylu, Çetin Akıner ve öğrenciler tarafından, Başkan Genç, Meclis Başkan Vekili ve Belediye Başkan Yardımcılarına teşekkür plaketi takdim edildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir