GündemManşet

Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, seçim sonucunu gazetemize değerlendirdi; “Diyarbakırsız meclis, Diyarbakırsız Türkiye olmaz”

sukrugenc5

***

Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, 7 Haziran seçim sonuçlarını Genel Yayın Yönetmenimiz Bekir Batu’ya değerlendirdi. “Demokrasi kazandı, Türkiye kazandı” diye konuşan Genç, Gazeteci Bekir Batu’ya özel çok çarpıcı açıklamalar yaptı.

 

***

İşte Belediye Başkanı Şükrü Genç’in açıklamaları;

“Ülkemizde bir kez daha demokrasi ve hukuk kazandı. Türkiye ve tüm halkımız kazandı. Ağızlarından milleti düşürmeyenlerin, özünde de milletten yana olması gerekiyor. Öyle olmadığı takdirde milletin sandıkta buna ne şekilde cevap verdiği bir kez daha görüldü. Ülkemizin artık birlik ve beraberliğini daha da güçlendirmesi ve sağduyunun her ortamda egemen olması gerekiyor. Sandıktan çıkan sonuç bir kez daha gösterdi ki millete tepeden ve yüksek perdeden bakan herkes, kaybetmeye mahkumdur. Sarıyer’den hep söylüyoruz; ‘Halkın içinde olmadığı hiçbir süreç asla başarıya ulaşamaz’.

TÜRKİYE’NİN ARTIK HUZURA İHTİYACI VAR

HDP bu seçimde çok aktif bir siyaset sergiledi ve yüzde 10’luk barajı aştı. Bu, ülkemiz ve demokrasimiz açısından son derece önemli bir durumdur. Diyarbakırsız meclis olmaz, Diyarbakırsız Türkiye olmaz. O bölgeleri gezmiş ve iyi bilen birisi olarak tüm halkımızın mecliste temsil edilmesi ülkemizin zenginliği olacaktır diye düşünüyorum. Seçmen herkese çok önemli sorumluluklar yükledi. Demokraside kazanımların kaybedilmemesi, özgürlüklerden ve hukuk devletinden taviz verilmemesi gerekiyor. Seçmen adeta sandıkta her şeyi ayarlamış, tüm partilere ortak çözümde buluşması için görev yüklemiştir. Hükümet kurulurken asla kısa vadeli değil, uzun soluklu düşünmek ve sorumlu davranmak gerekiyor. Türkiye’nin huzura, sağduyuya ve toplumsal barışa ihtiyacı var”

sukru-genc1-1

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu