GündemManşet

SARIYER BELEDİYE BAŞKANI ŞÜKRÜ GENÇ TALİMAT VERDİ; AYAZAĞA, MASLAK VE HUZUR MAHALLELERİ İÇİN SEFERBERLİK BAŞLATILDI!

ayazaga-maslak-huzur1

_ayrac  Şişli’den Sarıyer’e geçen Ayazağa, Maslak ve Huzur’daki eksiklerin en kısa sürede giderilmesi için ekibine talimat veren Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, özellikle bölgedeki alt yapı sorunlarına öncelik verilmesini istiyor. Sarıyer Gazetesi’ne konuşan Başkan Şükrü Genç, “Amacımız makyaj yapmak değil, bu mahalleleri çok daha yaşanılabilir hale getirerek, bölgedeki kangrenleşmiş tüm sorunlara neşter vurmak” diye konuştu._ayrac

BEKİR BATU/ ÖZEL HABER/ SARIYER GAZETESİ

***

Şişli ilçesi sınırlarındayken AK Partililer’in meclisteki bir gece operasyonuyla Sarıyer’e bağladığı; Ayazağa, Huzur ve Maslak’a neşter vuruluyor. Sarıyer Belediyesi; Şişli’den Sarıyer’e bağlanan Ayazağa, Huzur ve Maslak’taki alt yapı eksiklerinin giderilmesi için yoğun bir çalışma başlattı. Belediye Başkanı Şükrü Genç’in “öncelikle alt yapı eksikliklerini giderin” talimatı üzerine harekete geçen belediye ekipleri, 3 mahalledeki eksikleri gidermek için çalışmalarını hızlandırdı.

İlgili Makaleler

Arazi yapısının engebeli olduğu Ayazağa’da pek çok sokakta merdiven, tretuvar, kaldırım, duvar, çevre düzenlemesi ve merdiven çalışması yürütülüyor. Sarıyer Belediyesi, bölgedeki vatandaşların belediye işlemlerini Büyükdere’ye gelmeden yerinde yapabilmeleri için bir çok müdürlüğün şubesini Ayazağa’ya taşıdı. Sarıyer Belediyesi Ayazağa Polikliniği de vatandaşlara hizmet sunmaya devam ediyor. Öte yandan imar artığı olan noktalardaki boş alanlar ise parka çevrilecek. Ayazağa’daki eğitim kurumlarının eksikleri de yine belediye tarafından giderilmeye çalışılıyor. Ayazağa Mehmet Rıfat Evyap Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi‘ne modern bir spor kompleksi kazandıran belediye, bölgede birçok sosyal çalışmayı da hayata geçirmeye devam ediyor.

DEREBOYU CADDESİ DAHA DA MODERNLEŞTİ

ayazaga-serife-bacı1 (1)

Sarıyer Belediyesi’nin Dereboyu Caddesi’nde yaptığı kaldırım ve yol düzenleme çalışmasının vatandaşlardan ilgi görmesi nedeniyle, belediye ekipleri söz konusu çalışmalarını diğer sokaklara da kaydırdı. Yapılan çalışmalar ve trafik düzenlemeleri sayesinde cadde çok daha modern bir görünüm kazandı. Önümüzdeki günlerde Ayazağa’nın pek çok farklı noktasında kaldırımlar genişletilecek ve mahallenin çok daha modern bir görünüm kazanması sağlanacak. Böylece bölgede yaşayan vatandaşların ve bazı siyasi çevrelerin bir zamanlar dilinden hiç düşürmedikleri “Bizim vergilerimiz Nişantaşı’na gidiyor” eleştirileri de tarihe kavuşmuş olacak.

ŞERİFE BACI PARKI MEYDANI GÜZELLEŞTİRDİ

ayazaga-serife-bacı1 (5)

Sarıyer Belediyesi tarafından geçtiğimiz günlerde açılan Şerife Bacı heykeli ve parkı, mahallenin kısmen de olsa çehresini değiştirdi. Sarıyer Belediyesi, mahalleye yeni parklar kazandırarak başta Ayazağa olmak üzere Huzur ve Maslak’ın çok daha modern bir görünüm kazanmasını sağlamayı planlıyor. Bu yüzden Sarıyer’in mahallelerinde olduğu gibi sonradan eklenen bu 3 mahallede de farklı noktalarda çalışmalar yürütülüyor.

ŞÜKRÜ GENÇ; “AMACIMIZ KALICI ÇÖZÜMLER SUNMAK”

SARIYER-BELEDIYE-BASKANI-SUKRU-GENC1

Sarıyer’e sonradan bağlanan 3 mahalledeki temel eksiklerin giderilmesine öncelik verdiklerini söyleyen Belediye Başkanı Şükrü Genç, Genel Yayın Yönetmenimiz Bekir Batu’ya yaptığı açıklamada şunları söyledi;

“Amacımız birçok yerde belediyelerin yaptığı gibi sadece insanların gözünü boyamak için makyaj çalışması yapmak değil, kalıcı çözümler üreterek insanlarımızın memnuniyetini kazanmak. Bu yüzden sorunları yerinde tespit edip mutlak çözümü için neşter vuruyoruz. Sarıyer’in diğer mahallelerinde olan her şey bu 3 mahallemizde de olacak. Mahallelerin çok daha yaşanılabilir yerler olması için ekiplerimizle birlikte hareketli bir çalışma temposu içindeyiz. Bugüne kadar açılışını yaptığımız çalışmaların çok daha fazlasını ve büyüklerini önümüzdeki süreçte hizmete sokacağız. Biz insanlarla birlikte hareket ettikten sonra çözülmeyecek sorun olmadığına inanıyoruz. Burada yaşayan tüm vatandaşlarımızın fikirleri bizim için önemlidir. Sarıyer Belediye Başkanı olarak herkese kapımız açık, tüm vatandaşlarımız  sorunlarını hiç çekinmeden gönül rahatlığı içinde bize iletebilirler. Halkımızla birlikte hep birlikte çok daha güzel çalışmalar yapacağız. Vatandaşlarımız bizi takip etsinler, belediye olarak eksik yaptığımız yada yanlış yaptığımız işlerimizi görürlerse hiç çekinmeden bize şikayetlerini iletsinler. Biz her türlü yapıcı eleştiriyi ve şikayeti önemsiyoruz. Yaptığımız güzel işlerde de lütfen bizimle birlikte olsunlar. Çünkü biz herkesi çok seviyoruz. Daha yapacağımız çok büyük hizmetler ve projelerimiz var ”

_ayrac

ayazaga-serife-bacı1 (3)  ayazaga-serife-bacı1 (10)

ayazaga-serife-bacı1 (13)   ayazaga-serife-bacı1 (18)

ayazaga-serife-bacı1 (24)

ayazaga-serife-bacı1 (21)

ayazaga-serife-bacı1 (23)

ayazaga-serife-bacı1 (25)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu