GündemManşet

Sarıyer Belediyesi ile Galatasaray sokak hayvanları için el verdi! TT Arena’dan toplanan yiyecek artıkları binlerce hayvanı kurtaracak!

tt-arena1

_ayracSarıyer Belediyesi ve Galatasaray Spor Kulübü’nden örnek proje. Her maçta on binlerce taraftarın gittiği Galatasaray Türk Telekom Arena Stadı‘nda biriken yemek artıkları bundan böyle Sarıyer Belediyesi ekipleri tarafından ayrıştırılarak ilçe genelindeki sokak hayvanlarının beslenmesi için kullanılacak.

_ayrac

MERT CİN- ÖZEL HABER- SARIYER GAZETESİ

 

Galatasaray Spor Kulübü ile Sarıyer Belediyesi’nin ortaklaşa başlattığı çalışma ile binlerce sokak köpeği açlık sıkıntısı çekmekten kurtulacak. Sarıyer Belediyesi Veteriner İşleri Başkanı Ayhan Akbulut yaptığı açıklamada ”Galatasaray Kulübü’nün bu girişimi bizi mutlu etti, kendilerine teşekkür ediyoruz. Sosyal sorumluluk projesi kapsamında maç günleri çıkan yemek artıkları ayrıştırılarak ertesi sabah ekiplerimiz tarafından alınıyor ve sokakta oluşturduğumuz beslenme noktalarındaki sahipsiz hayvanlara bırakıyoruz. Sokak hayvanları bu şekilde besleniyor. Umarım bu davranış diğer kuruluşlara da örnek olur.” dedi.

Daha fazla göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler