GündemManşet

Sarıyer Belediyesi okul yenileme çalışmalarına devam ediyor!

sukrugencevyap

Sarıyer Belediyesi tarafından “Gelecek Benim, Ben Geleceğim Projesi” kapsamında baştan aşağı yenilenen Ayazağa Mehmet Rıfat Evyap Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Spor Salonu, Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç tarafından hizmete açıldı.

Bakım, onarım ve boya işlemlerinin yanı sıra kullanılan malzeme ve ekipmanlarla donanımlı ve konforlu bir hale getirilen spor salonunun açılış kurdelesini kesen Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, Sarıyer Belediyesi – Ankaspor arasında oynanan dostluk maçını seyretti.

İlk tören konferans salonunda düzenlendi

Kurdele merasiminden önce okulun konferans salonunda düzenlenen törende biraraya gelen davetli ve öğrenciler, saygı duruşunun ardından İstiklal Marşını söyledi. Burada birer konuşma yapan Sarıyer İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Temel Köroğlu ve Okul Müdürü Namık Kemal Mahioğlu, okula yaptığı katkılardan ötürü Başkan Genç’e ve Evyap ailesine teşekkür etti.
Başkan Genç: Muasır medeniyetler seviyesine çıkmanın yolu gençlerimizi eğitmekten geçer.

Okul konferans salonunda yaptığı konuşmada eğitimin önemi ve eğitimde fırsat eşitliğine dikkat çeken Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, eğitime yaptıkları katkılar için teşekkür beklemek yerine ‘Daha fazla ne yapabiliriz?’i düşündüklerini söyledi. “Büyüklerimiz bize şunu öğütlediler; İyilik yaptığın eli hemen geri çek ki karşılık beklediğini sanmasınlar” diyen Başkan Genç; “Başta bu okulu temelinden yükselten ve bu günlere ulaştırarak birçok öğrenci yetiştiren Evyap ailesine ve tahtaya ilk tebeşiri vuran öğretmeninden tüm hizmetlilere kadar herkese sonsuz teşekkür ediyorum. 2009’dan beri okullara hizmet ediyor ve ziyaretlerimizi aksatmıyoruz. Okullarımızın lojistiğini, güvenliğini ve bakımını üstleniyoruz. Biz üstümüze düşen görevi en iyi şekilde yapmaya devam edeceğiz. Siz öğrenciler de çok çalışıp okulunuzun başarısını arttırın” diye konuştu.
Başkan Genç ve çalışma arkadaşlarına teşekkür plaketi

Konuşmaların ardından okullarına yaptıkları katkılardan dolayı Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, Sarıyer Belediyesi Meclis Başkan Vekili Hüseyin Coşkun, Belediye Başkan Yardımcıları Sevgi Atalay, Semra Kartal, Gökan Zeybek, Mustafa Tok ve İsmail Erdem adına hazırlanan teşekkür plaketleri takdim edildi.

sukrugencevyap2

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir