GündemManşet

Sarıyer’in özel eğitimli zabıtaları hayat kurtardı! Ambulanslar gelinceye kadar 5 yaralıya tıbbi müdahalede bulundular!

sariyer-belediyesi-zabitalar-ilkyardim1 (8)

_ayracSarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç‘in özel olarak kurdurduğu ATV ve motorize zabıta ekipleri, bugün Kireçburnu’da meydana gelen minibüs kazasında 5 yaralıya ilk müdahaleyi yaparak hayat kurtardı.

_ayrac

ÖZEL HABER/ SARIYER GAZETESİ

Kireçburnu Sahili’nde bugün meydana gelen minibüs kazasından sonra olay yerine sıcağı sıcağına giden Sarıyer Belediyesi Zabıta ekipleri yaralılara ilk müdahaleyi gerçekleştirdi. Acil İlk Yardım eğitimine sahip Zabıtalar, beyin kanaması geçirdiklerinden şüphelendikleri yaralılara müdahale etti, kimi yaralıları da sürekli konuşturarak bilinç kaybı yaşamalarını önledi.

MOTORİZE VE ATV EKİPLERİ YARALILARA YARDIM ETTİ

Sarıyer Kireçburnu Sahili’nde bugün saat 11.45 sıralarında Sarıyer-Beşiktaş hattında çalışan bir yolcu minibüsü yol kenarındaki ağaca çarptı. Kaza sırasında sürücü ve 4 yolcu çeşitli yerlerinden yaralandı. Büyük bir panik ve can pazarının yaşandığı kazadan sonra olay yerine ilk gelen ekip Sarıyer Belediyesi’ne bağlı Zabıta ekipleri oldu. İlk önce belediyeye bağlı 2 motorize ekip ve hemen arkasından da yine belediyeye bağlı ATV ekipleri kaza yerine intikal etti.

AMBULANSLAR GELİNCEYE KADAR HAYAT KURTARDILAR

Sarıyer Belediyesi Zabıta ekipleri, daha önceden İlk Yardım Eğitimi aldıkları için yanlarında bulunan sağlık çantaları ve ekipmanlarıyla hemen olaya müdahale etti. Kazada yaralanan 5 kişiye müdahale eden ekipler, ambulanslar olay yerine gelinceye kadar yaralılara yardım etti. Yüzlerinde çam kesikleri bulunan bir bayana tıbbi müdahale eden zabıtalar, beyin kanaması geçirdiklerinden şüphelendikleri bazı yaralıları ise konuşturarak bilinçlerini açık tutmaya çalıştı.

Zabıta ekiplerinin yaptığı müdahalenin ardından olay yerine gelen ambulanslar 5 kişi hastaneye kaldırdı. Sarıyer Belediyesi Zabıta ekiplerinin yaralıları kurtarmak için gösterdikleri mücadele minibüsteki diğer yolcular ve çevredeki vatandaşlar tarafından takdirle karşılandı.

sariyer-belediyesi-zabitalar-ilkyardim1 (2) sariyer-belediyesi-zabitalar-ilkyardim1 (3) sariyer-belediyesi-zabitalar-ilkyardim1 (4) sariyer-belediyesi-zabitalar-ilkyardim1 (6)

sariyer-belediyesi-zabitalar-ilkyardim1 (7)  sariyer-belediyesi-zabitalar-ilkyardim1 (9)

sariyer-belediyesi-zabitalar-ilkyardim1 (1)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir