GündemManşet

Koray Çapoğlu Sarıyer’de anıldı

ÖZEL HABER / MERT CİN / SARIYER GAZETESİ 

Suruç’ta yaşanan eylemde hayatını kaybeden 32 yaşındaki Koray Çapoğlu Sarıyer Büyükdere’de anıldı. Koyu Trabzonspor taraftarı olan Koray Çapoğlu, Suruç’a gitmiş ve patlama sırasında hayatını kaybetmişti.

İlgili Makaleler

koray2

 

Anma toplantısına Koray Çapoğlu’nun anısına 1 dakikalık saygı duruşuyla başlanırken, söz alan konuşmacılar, Koray’ın nasıl bir Trabzonspor aşığı olduğu ve devrimci duygulara sahip olduğunu belirttiler, doğaya, hayvanlara ve insanlara ne kadar saygılı olduğunu söyleyen konuşmacılar; ”Koray’ın Üzerinde hep Trabzonspor forması ve elinde hiç eksik etmediği Trabzonspor bayrağı olurdu, nerede bir yanlışlık varsa Koray’ı orda görürdük, Gezi Parkı eylemleri, Validebağ Savunması, Dink anmalarında Yırca’da ve en son olarakta Yeşil Yol’a dur de eylemlerinde hep ön saflarda yer almıştı. Suruç’ta ki çocuklara oyuncak götürmek için gittiğini belirten konuşmacılar Koray Trabzon Of’ta doğmuş devrimci bir kişiydi Trabzon’a atfedilen milliyetçilik duvarlarını aşmış biriydi.” dediler.

koray

 

Anma toplantısına katılanların gözlerinin dolduğu görülürken, Koray eylemlerimizle yaşayacak denildi ve toplantı sessizce sonlandı.

koray-3

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
>