GündemManşet

Hileler başladı! Tarabya, Zekeriyaköy, Maden ve İstinye’de neler oluyor? PLAKASIZ ARAÇLAR, MÜKERRER KULLANILAN OYLAR…

secim-hileleri-sariyer-1

BEKİR BATU/ ÖZEL HABER/ SARIYER GAZETESİ

***

Türkiye genelinde zaman zaman olaylara sahne olan seçimler Sarıyer’de de şaibeli geçiyor. Zira Sarıyer’in birçok bölgesinde çeşitli iddialar ve şaibeler daha şimdiden gündeme oturdu.

İşte pes dedirten olaylar;

***

Sarıyer Gazetesi şuana kadar yaşanan “o” şaibeleri sizler için derledi…

(HABERİMİZ SÜREKLİ GÜNCELLENECEK- BİZİ TAKİP EDİN)

 

TARABYA İSTEK VAKFI 1284 NUMARALI SANDIKTA OLAY

Sarıyer’deki seçimlerin en dikkat çeken hile haberi Tarabya’dan geldi. Tarabya’daki Mustafa Kemal İstek Vakfı’nda iddiaya göre; 1284 numaralı sandıkta AKP sandık sorumlusu gelmemesi üzerine görevlendirilen yedek üye fazladan oy kullandı. AKP Sarıyer yöneticilerinden iki kişi yedek üyeye sandığı olmadığı halde oy kullandırdıktan sonra asıl sandığında oy kullandırmak isterken diğer sandık görevlileri tarafından fark edilerek olay anlaşıldı ve tutanak tutuldu. Tarabya’daki bu olay diğer okullarda da benzer olayların yaşanıp yaşanmadığını tartışma konusu haline getirdi.

İSTİNYE’DE PLAKASIZ ARAÇLAR TEPKİYE NEDEN OLDU

araba-

Sarıyer İstinye’deki İmam Hatip Lisesi’nin bahçesinde kol gezen plakasız ve siyah camlı araçlar okulda oy kullanan seçmenlerin kafasını karıştırdı. Sosyal medyada da geniş yankı bulan plakasız araçlar “Bunca plakasız aracın hem trafikte, hele hele seçim bölgelerinde olması??? İstanbul Sarıyer Anadolu İmam Hatip Lisesi” şeklinde yorumlara neden oldu. Öte yandan İstinye’de bir okulda oy kullanma işlemi sırasında kısa süreli bir gerginlik yaşandı, duyarlı vatandaşların ve yetkililerin devreye girmesiyle gerginlik büyümeden yatıştırıldı.

ZEKERİYAKÖY BÖLGESİNDE SEÇMENLERİN İSİMLERİ SİLİNDİ

Yine Maden Mahallesi’ndeki Uyum Sitesi ile TURYAPI Evlerinde oturan bazı vatandaşların adres kayıtlarının silindiği ve bu yüzden oy kullanamaz duruma getirildiği anlaşıldı. Aralarında 15-20 yıldır bu sitelerde oturan birçok kişinin bile kayıtlarının düşürüldüğü ifade edildi.

Öte yandan Zekeriyaköy, Demirciköy ve Kilyos’da ikamet eden birçok vatandaşın kayıtlarının kısa süre önce sistemden silindikleri iddia edildi.Bu yüzden bu bölgelerde yaşayan çok sayıda kişinin oy kullanamadığı belirtildi.

SEÇİM HİLELERİNİ VE SON DAKİKA GELİŞMELERİNİ AN BE AN DUYURMAYA DEVAM EDECEĞİZ! BİZİ TAKİP EDİN!

ekonomi-bakani-nihatzeybekci-yalisatinaldi-1

GAZETE-1

Related Articles

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir