GündemManşet

Sarıyer’deki engelliler; Yeni Mahalle’deki evi yıkılıp sokağa atılan engelli Kazım Ersöz’e destek için buluştular!

kazim-ersoz-havantepe1 (6)

ÖZEL HABER/ HABER MERKEZİ/ SARIYER GAZETESİ

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Zabıta ekipleri tarafından Yeni Mahalle’ye bağlı Havantepe’deki evi yıkılıp sokağa atılan 55 yaşındaki engelli Kazım Ersöz’e, engelli dostları ve vatandaşlar sahip çıktı. Tekerlekli sandalyesiyle birlikte sokakta kalan ve yıkılan evinin enkazının başından ayrılmayan Ersöz’ü yalnız bırakmayan engelliler, enkaz başında çadır kurarak “protesto” eylemi başlattı. İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ni ve Boğaziçi İmar Müdürlüğü’nü protesto eden engelliler, Ersöz’e yapılan vicdansızlığa isyan ettiler.

SEKOM BAŞKANI MAHMUT KEMENT YALNIZ BIRAKMADI

kazim-ersoz-havantepe1 (1)

Sarıyer Belediyesi Engelli Koordinasyon Merkezi ( SEKOM) Başkanı Mahmut Kement ve CHP Sarıyer Belediye Meclis Üyesi Aysın Günen de engelli Ersöz’ü yalnız bırakmadı. Enkaz başında kurulan çadırda toplanan engellilerle birlikte engelli Kazım Ersöz’e sahip çıkan Kement ve Günen, yapılan haksızlığa büyük tepki gösterdi.

Tekerlekli sandalyeleriyle enkaz başına gelerek Kazım Ersöz’e destek veren engelliler de Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’tan yapılan haksızlığa dur demesini ve Ersöz’ün evinin yeniden yapılmasına izin verilmesini istedi.

kazim-ersoz-havantepe1 (4)

havantepe1 (1)  havantepe1 (3) havantepe1 (4)

kazim-ersoz101

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir