GündemManşet

Sarıyerli sürücülerin kabusu Sarıdağ’a nihayet neşter vuruldu!

saridag1 (8)_ayrac

Sarıyer’de ulaşımın en dik ve zorlu olduğu noktalardan birisi olarak bilinen Sarıdağ yolu, belediyenin yaptığı çalışmalar sonucu daha geniş ve güvenli hale getirildi. Modern ve daha kullanışlı bir görünüm kazanan yeni yolun açılışını ise Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, mahalle sakinleriyle birlikte yaptı.

_ayrac

HABER MERKEZİ/ SARIYER GAZETESİ

***

Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, ilçenin en zorlu ulaşım noktalarından birisi olarak bilinen Sarıdağ’a neşter vurdu. Çok dik ve virajlı olduğu için Sarıyer’de sürücülerin kabusu haline gelen Sarıdağ yolu; artık çok daha rahat, güvenli, ferah ve geniş bir görünüm kazandı. Sarıyer Merkez Mahallesi sınırları içinde kalan Sarıdağ yolu, yapılan asfaltlama ve genişletme çalışmaları sonrasında sürücülerin baş belası olmaktan çıkarıldı.

YENİ YOLU ŞÜKRÜ GENÇ VATANDAŞLARLA AÇTI

saridag1 (2)

Sarıyer’in trafik sorununu çözen, mobil ve yaya ulaşımını rahatlatan projelerden biri daha hayata girdi. Sarıdağ’ı Sarıyer’e bağlayan, oldukça dik ve dar virajlardan oluşan yol, yapılan genişletme ve asfaltlama çalışmalarının ardından Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç’in de katılımıyla vatandaşlar tarafından hizmete açıldı.

Vatandaşlar ve belediye çalışanlarıyla Sarıdağ’a yürüyen Başkan Genç, dernek binasında yurttaşlarla birlikte çay içip sohbet etti. Sarıyer Merkez Mahalle Muhtarı Sinan Yüksel’in teşekkür konuşmasının ardından söz alan Sarıyer Belediyesi Fen İşleri Müdürü Veysel Kahraman ve Başkan Yardımcısı Gökan Zeybek, Sarıdağ’a yapılan yol, duvar ve merdiven çalışmaları hakkında teknik bilgi verdi.

SARIYER’DE AMBULANSIN GİREMEDİĞİ YOL OLMAYACAK 

saridag1 (7)İnşaat yapmanın zor olmadığını fakat inşaat yapılırken birtakım sıkıntılar çekildiğini dile getiren Başkan Genç, “Buralara sırtında taşıdığı çimento çuvalıyla yol yapan, duvar yapan, merdiven yapan işçi kardeşime teşekkürden öte kurban olurum” diye konuştu. Yol yapımı için kendi toprağından feragat eden vatandaşlar adına Hediye Ergül’e teşekkür eden Genç şöyle konuştu; “Barınma hakkı için, eğitim hakkı için, yaşama hakkı için ne gerekiyorsa yapıyoruz ve yapmaya da devam edeceğiz”

Sarıdağ’a neler yapıldı? 

Sürücülerin manevra yapmakta zorlandığı, kaza ihtimaline açık ve dik yokuşlardan oluşan yol, Sarıyer Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü’nün uzman ekipleri tarafından 3 metreden 7 metre eninde genişletildi. Yaklaşık 400 metre uzunluğundaki yolun kenarına 200-300 metrekare güvenlik duvarı inşa edildi. Yetkililer, duvar inşaatının devam edeceğini bildirdiler. Özellikle yaya ulaşımını engelleyen zorlu yamaçlar, inşa edilen merdivenlerle sorun olmaktan çıktı.

Dernekteki toplantının ardından toplu halde hatıra fotoğrafı çektiren Sarıdağlı yurttaşlar, Başkan Genç’e hizmetlerinden ötürü çerçeveli Atatürk resmi hediye etti. Sarıdağ buluşmasına CHP Sarıyer İlçe teşkilatı, Belediye Meclis Üyeleri, Belediye Başkan Yardımcıları, Belediye Birim Müdürleri, Mahalle Muhtarları, Dernek Üyeleri ve çok sayıda Sarıdağlı yurttaş katıldı.

saridag1 (1) saridag1 (3) saridag1 (4) saridag1 (5) saridag1 (6)  saridag1 (9) saridag1 (10) saridag1 (11) saridag1 (12) saridag1 (13) saridag1 (14)

Daha fazla göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler