GündemManşet

Sivaslılar “Selami Uzun” için seferberlik başlattı!

selami-uzun-meclis-sivaslılar-4

_ayrac

1 Kasım genel seçimleri öncesinde adayların yeniden belirlenmesine sayılı günler kala Sivaslılar, “Selami Uzun” için adeta seferberlik başlattı. AK Parti’de uzun yıllar görev alan ve dürüst kimliğiyle tanınan Uzun’u tekrar mecliste görmek isteyen hemşerileri sosyal medya üzerinden destek kampanyaları başlattı. Kampanyaya kısa sürede on binlerce kişi destek verdi.

_ayrac

BEKİR BATU- ÖZEL HABER- SARIYER GAZETESİ

30 Mart yerel seçimlerinde Sarıyer’den belediye başkan adayı olması beklenen ancak son anda adaylığı Eski ANAP’lı Sedat Özsoy’a kaptıran AK Partili Selami Uzun için hemşerileri ayağa kalktı. Hakkında “Eğer aday gösterilseydi AK Parti Sarıyer Belediye Başkanlığı’nı kazanırdı” yorumları yapılan Uzun, CV’sinin doluluğu ve dürüst kişiliğiyle kısa sürede Sarıyerlilerin sevgisini kazandı. Selami Uzun’un AK Parti’den belediye başkan adayı gösterilmemesi üzerine Sarıyer’de en çok seçmen sayısına sahip Sivaslılar, sandıkta partililerin tüm girişimlerine rağmen tepki oyu kullanmışlardı.

“SELAMİ UZUN’U MECLİSTE GÖRMEK İSTİYORUZ” KAMPANYASI

Eski kaymakam, Büyükşehir Belediyesi Daire Başkanı, Avukat ve eski milletvekili gibi pek çok sıfatı taşıyan Selami Uzun için hemşerileri “Selami Uzun’u mecliste görmek istiyoruz” kampanyası başlattı. Selami Uzun’u seven bir grup hemşerisinin öncülüğünde başlatılan kampanya kısa sürede sosyal medya üzerinden on binlere ulaştı. İstanbul ve Sivas’taki hemşerilerinin çığ gibi büyüyen desteğiyle kampanya hızla yayılmaya devam ediyor. Sarıyer’den de binlerce kişi Selami Uzun’a destek vererek ona destek veriyor.

SELAMİ UZUN KİMDİR?

17 Nisan 1957’de Sivas Koyulhisar’da doğdu. Babasının adı Mehmet, annesinin adı Senem’dir. Mülki İdare Amiri ve Avukat; İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ni bitirdi. ABD’de yabancı dil ve enformasyon eğitimi aldı. Abana, Güneysınır, Kâhta ve Doğanşehir Kaymakamı olarak görev yaptı. İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nde Kontrol Daire Başkanlığı, Uzmanlık ve Avukatlık görevlerinde bulundu. “Türkiye’nin Orta Yeri” adında makalelerden derlenen bir kitabı yayınlandı. 22. Dönem Sivas Milletvekili. İyi düzeyde İngilizce bilen Uzun, evli ve 2 çocuk babasıdır. Uzun, sadece hemşerileri tarafından değil, dürüst, mütevazı kişiliğiyle de geniş çevreler tarafından sevilen bir isim olarak dikkat çekiyor.

2 yorumlar

  1. sayın vekilim inşallah mecliste görmeyi istiyoruz sizin degerli büyüklerimize ihtiyacımız var.T.Ç TİNİN

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir