GündemManşet

Tarabya Bayırı Caddesi’ne sessiz asfalt!

tarabya-bayiri-sariyergazetesi1 (2)

ÖZEL HABER/ SARIYER GAZETESİ

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Tarabya Bayırı Caddesi’ne “sessiz asfalt” döktü. Cumhurbaşkanlığı Köşkü Huber’in bulunduğu mahallenin en işlek caddesi olan Tarabya Bayırı Caddesi’ndeki çalışmalar yaklaşık 20 gün sürdü. Büyükşehir Belediyesi ekipleri Cumhuriyet Mahallesi Hacıosman Bayırı’ndan itibaren Tarabya Meydanı’na kadar olan caddeye uyarıcı trafik yazıları da yazdı. Ekipler, aynı zamanda çizgi ve şerit boyama işlemleri yaptıkları yolda kaldırım düzenlemesi de gerçekleştirdiler.

tarabya-bayiri-sariyergazetesi1 (1)     tarabya-bayiri-sariyergazetesi1 (6)    tarabya-bayiri-sariyergazetesi1 (10)  tarabya-bayiri-sariyergazetesi1 (12) tarabya-bayiri-sariyergazetesi1 (13) tarabya-bayiri-sariyergazetesi1 (14)

2 yorumlar

  1. “TARABYA BAYIRI” CADDESİ; GİDİŞ GELİŞ ORTA REFÜJLE AYRILMIŞ OLARAK DÜZENLENMİŞ OLUP, ADALET SİTESİ ÖNÜNDEKİ SİNYALİZE KAVŞAK İLE HACI OSMAN MEYDANI SİNYALİZE KAVŞAK ARASINDAKİ YAKLAŞIK 700-800 M.LİK BÖLÜMÜ, DEMİR PARMAKLIK (BARİYER) İLE YAYALARIN KARŞIDAN KARŞIYA GEÇİŞİNE KAPATILMIŞTIR.

    HACIOSMAN – TARABYA MEYDANI YÖNÜNDE POLAT SİTESİ KARŞISINDA BULUNAN, “SİTELER” ADLI İETT DURAĞINDA İNEN VEYA BİNEN YOLCULARIN, ÖZELLİK İLE YAŞLI VE ENGELLİLERİN; KESİNTİSİZ 700-800 M. DEVAM EDEN DEMİR BARİYERLER NEDENİYLE, ADALET SİTESİ, SANATÇILAR SİTESİ VB. MESKÜN ALANLARA VEYA SÖZ KONUSU MESKÜN ALANLARDAN BELİRTİLEN DURAĞA ULAŞMALARI İMKÂNSIZ DENECEK KADAR GÜÇTÜR.

    YUKARIDA ANLATILAN NEDENLER İLE TARABYA BAYIRI CADDESİNİN, ADI GEÇEN BÖLÜMÜNDE; YAYA GEÇİŞİNİ SAĞLAMAK ÜZERE, BARİYERLERİN BİR BÖLÜMÜ KALDIRILARAK, GEÇİŞ SÜRESİ, EN YAVAŞ YAYA OLAN YAŞLI, ENGELLİ VE ÇOCUK HIZINA GÖRE BELİRLENEN, ERGONOMİK NORM VE STANDARTLARA UYGUN ZEMİN KAPLAMA MALZEMELERİ KULLANARAK, SİNYALİZE (IŞIKLI) YAYA GEÇİDİ YAPILMASI ZORUNLULUK ARZ ETMEKTEDİR.
    ÇAĞDAŞ KENTLERDE; YAYA VE ENGELLİ HAKLARINI GÖZETEREK YAPILACAK DÜZENLEMELERİN, SAĞLADIĞI SOSYAL, KÜLTÜREL, ÇEVRESEL VE DE EKONOMİK FAYDALARIN, KENTİ DAHA YAŞANILIR VE GÜZEL KILACAĞI ASLA UNUTULMAMALIDIR.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir