GündemManşet

Topbaş’tan Sarıyer’e vapur jesti!

vapur-ibb-sariyer1 (10)

*** 

Kış aylarında Sarıyer’e hiçbir ekip göndermediği ve kendine bağlı ana caddelerde trafiği açtırmadığı için büyük tepki toplayan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Sarıyer’de bugün düzenlenecek törenle 3 adet vapuru hizmete sokacak.

 ***

kadirtopbas8

Özata Tersanesi tarafından İstanbul Büyükşehir Belediyesi için inşa edilen ŞH – Göksu, ŞH – Küçüksu ve ŞH – Durusu isimli 3 yeni gemi Sarıyer ve İstanbulluların hizmetine giriyor. İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı İstanbul Şehir Hatları, Başkan Kadir Topbaş’ın katılımıyla yapılacak bir törenle ŞH – Göksu, ŞH – Küçüksu  ve ŞH – Durusu isimli 3 yeni gemiyi hizmete sokuyor. Özata Tersanesi tarafından inşa edilen gemilerin  hizmete alınmasıyla ilgili Sarıyer İskelesi’nde bugün bir tören yapılıyor. Törene İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı  Kadir Topbaş ve çok sayıda vatandaş katılıyor. Törenden sonra davetliler söz konusu vapurlarla boğaz turu yapacak ve kendilerine çeşitli ikramlarda bulunulacak.

ENGELLİLER DE DÜŞÜNÜLDÜ

Kadıköy- Beşiktaş, Kadıköy- Kabataş arası hizmet verecek double & ended tipi yolcu gemileri teknolojik imkanlarla donatıldı. Yeni gemilerin en önemli özelliği engelli yolcuların erişimini daha da kolaylaştırması. Yüksek manevrası,  modern tekne yapısı, hızı, konforu ve iki yönlü hareket kabiliyetine sahip olacak yeni gemiler, mevcut yanaşma manevrasından farklı olarak önden ve arkadan çift yönlü yanaşabiliyor.

vapur-ibb-sariyer1 (2)vapur-ibb-sariyer1 (3)vapur-ibb-sariyer1 (7)vapur-ibb-sariyer1 (9)vapur-ibb-sariyer1 (11)vapur-2

kadirtopbas7-1

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu