GündemManşet

…Ve Mehmet Deniz yeniden başkan!

CHP 35. Olagan Kongre5
.
MERT CİN / SARIYER GAZETESİ 

CHP Sarıyer İlçe Başkanlığı’nın 35. Olağan Kongresi bugün gerçekleşti. Seçime mevcut İlçe Başkanı olarak giren Mehmet Deniz 220 delegenin oyunu alarak yeniden CHP Sarıyer İlçe Başkanı seçildi. Ali İhsan Özdemir ise 153 oy aldı. 

CHP İlçe Kongresi Ayazağa’daki Rauf Denktaş Kültür Merkezi’nde yapıldı. Zaman zaman tansiyonun yükseldiği kongrede seçimin kazananı belli olduktan sonra sahneye Mehmet Deniz ve Ali İhsan Özdemir birlikte çıktı.

CHP 35. Olagan Kongre

Deniz konuşmasında, kongre sürecinde istemeden yaşanılanların ve konuşulanların unutulması gerektiğini vurgularken, “İstemeden kırdığım olmuşsa özür dilerim” dedi. Ali İhsan Özdemir ise bundan sonra örgütün emrinde olacağını söylerken görev verilmesi halinde CHP için elinden geleni yapacağını belirtti.

CHP 35. Olagan Kongre6

Genel olarak sakin bir havada geçen kongrede yaşanılan ufak tartışmaların büyümesine izin verilmedi. CHP İlçe Kongresi’ne katılanlar arasında CHP İstanbul 2. Bölge Milletvekilleri Didem Engin, Gülay Yedekçi, Aykut Erdoğdu ve Eski Milletvekili Hurşit Güneş de vardı. Ayrıca AKP İlçe Başkan Salih Bayraktar ve MHP Sarıyer İlçe Başkanı Ünsal Bilgiç de kongreyi ziyaret edenler arasındaydı. Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, CHP kongresini izlemeye gelen AK Parti ve MHP ilçe Başkanlarıyla yakından ilgilendi, misafirlerini sıcak bir ortamda karşıladı.

CHP 35. Olagan Kongre12

Saat 10:00’da Ayazağa Rauf Denktaş Kültür Merkezi’nde gerçekleşen kongre, divan üyelerinin belirlenmesinin ardından Mustafa Kemal Atatürk ve Şehitlerimiz için saygı duruşunda bulunulup ardından İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Delegelere ilk önce faaliyet raporu ve hesap cetveli ile ilgili yapılan konuşmaların ardından bilgiler verildi, daha sonra ise lehte ve aleyhte konuşmalar gerçekleşti. Kongrede en son sözü alan ise Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç oldu.

CHP 35. Olagan Kongre2

Sırayı Aykut Erdoğdu belirledi 

Seçime geçilmeden önce adayların kürsüye çıkma sıralarının belirlenmesi sırasında yaşanılan tartışmaya CHP İstanbul 2. Bölge Milletvekili Aykut Erdoğdu el attı. Kura çeken Aydoğdu ilk sırayı Ali İhsan Özdemir’e verdi. Özdemir konuşmasını fazla uzun tutmazken ardından kürsüye çıkan isim Mehmet Deniz konuşması sırasında kendisine yapılan sataşmalara cevap verince salonda tansiyon yükseldi ve iki adayı destekleyen delegeler arasında sözlü tartışmalar yaşandı, tartışmaların kavgaya dönmesini ise diğer delegeler engellediler.  Mehmet Deniz ortamın sakinleşmesinin ardından konuşmasını bitirdi.

CHP 35. Olagan Kongre9

İki aday konuşmalarını tamamladıktan sonra saat 17:30 itibariyle oylama işlemi başladı. Saat 19:00’da biten oylama işleminin ardından kullanılan oylar tasnif edilip sayıldıktan sonra mevcut İlçe Başkanı Mehmet Deniz 67 oy farkla yeniden CHP Sarıyer İlçe Başkanı Seçildi. İki aday kesin sonuçların açıklanmasının ardında sahneye birlikte çıkarak delegelere teşekkür ettiler.

CHP 35. Olagan Kongre13

İl Başkan Yardımcısı Ali Mutlu Köylüoğlu’nun blok liste yada çarşaf liste halinde seçime gidilip gidilmemesine yaptığı eleştiri tepki çekti. CHP Sarıyer Belediye Meclis Üyesi Mustafa Balcı kürsüye gelerek ”Basın mensubu arkadaşların böyle bir töhmet altında bırakılması kabul edilmez” dedi.

CHP 35. Olagan Kongre16CHP 35. Olagan Kongre4CHP 35. Olagan Kongre14CHP 35. Olagan Kongre10CHP 35. Olagan Kongre15CHP 35. Olagan Kongre3

 

Related Articles

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir