GündemManşet

…Ve Türkiye sandığa gidiyor! Sarıyer’de vatandaşlar saat 08.00’den 17.00’ye kadar oy kullanabilecek!

1kasim-sandık-1_ayracBugün 1 Kasım… Tüm Türkiye’de olduğu gibi Sarıyer’de de vatandaşlar sandığa gidiyor… İstanbul’da seçmenler 08.00-17.00 saatleri arasında oy kullanabilecekken bazı şehirlerde ise oy kullanma saatleri 07.00-16.00 olarak belirlendi.

_ayrac

HABER MERKEZİ/ SARIYER GAZETESİ

Resmi Gazete’nin mükerrer sayısında açıklanan kararla, 298 sayılı Seçimlerin Temel Hükümleri ve Seçmen Kütükleri Hakkında Kanun’da saat 08.00’den 17.00’ye kadar geçecek zamanın oy kullanma süresi olduğu belirtildi. Saat 17.00 olduğu halde sandık başında bekleyen kişiler, başkan tarafından sayıldıktan sonra oylarını kullanabilirler.

Bildiride ayrıca 1 Kasım’da oy verme süresinin korunması amacıyla bütün yurtta illere göre güneşin doğuş ve batış saatlerindeki farklılıklar dikkate alınarak, şehirlerde oy verme süresinin başlangıç ve bitiş saatleri de bildirildi.

Hangi iller 07.00 – 16.00 saatleri arası oy kullanacak?

Alınan karara göre seçimde; Adıyaman, Ağrı, Artvin, Bingöl, Bitlis, Diyarbakır, Elazığ, Erzincan, Erzurum, Gaziantep, Giresun, Gümüşhane, Hakkari, Kars, Malatya, Kahramanmaraş, Mardin, Muş, Ordu, Rize, Siirt, Sivas, Trabzon, Tunceli, Şanlıurfa, Van, Bayburt, Batman, Şırnak, Ardahan, Iğdır ve Kilis illeri 07.00-16.00 saatleri arasında oy kullanacak.

Bu illerin dışındaki şehirlerde ise oy kullanma 08.00 – 17.00 saatleri arasında olacak.

SARIYER’DE  YAŞANACAK TÜM GELİŞMELER VE SEÇİMLE İLGİLİ SON DAKİKA HABERLERİ ANINDA SARİYERGAZETESİ.COM’DA OLACAK… BİZİ TAKİP EDİN!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir