GündemManşet Altı

Yeniköy ilkokulundan Şükrü Genç’e teşekkür plaketi

yenikoyilkokulundanplaket

Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, Gelecek Benim Ben Geleceğim Projesi kapsamında davet edildiği Yeniköy İlköğretim Okulu’nda eğitimciler ve okul aile birliği temsilcileriyle bir araya geldi. Yeniköy İlköğretim Okul Müdürü Mehmet Şenlik, Gelecek Benim Ben Geleceğim projesi kapsamında okulda yapılan tadilatlar için Başkan Genç’e teşekkür ederek, plaket takdim etti.

Okul Müdürü Şenlik’ten Teşekkür

2007 yılından beri Sarıyer’de görev yaptığını ifade eden Müdür Şenlik; ‘’Gittiğim hiçbir birimden elim boş dönmedim. Boya, çatı, Atatürk köşesi, bahçe düzenlemesi ve şu an aklıma gelmeyen birçok konuda bize yardımcı oldunuz. Elektrik ve su tesisatına kadar birçok hizmeti belediyenin birimlerinden aldım’’ dedi.

‘’Okulların Sorunlarını Okullardan Daha İyi Biliyoruz’’

Hedeflerinin eğitim ve öğretimi aksatan sıkıntıları birinci kademede ortadan kaldırmak ve sonrası içinde uzun vadede planlar yapmak olduğunu ifade eden projenin takipçisi olan Meclis Başkan Vekili Hüseyin Coşkun; “Okullarda yapılan görüşmeler sırasında alınan her notun biz takipçisiyiz. Okulların sorunlarını okullardan daha iyi biliyoruz. İmkanlar doğrultusunda spor salonu olmayan okullara salon yaparak, malzeme desteği sağlıyoruz. Birlikte olduğumuz sürece bunları aşacağız. İletişimi daha kuvvetlendirmemiz gerekiyor’’ şeklinde konuştu.

yeniköydeplaket

‘’Amacımız Yaşamı Kolaylaştırmak’’

Yeniköy Mahalle Muhtarı Engin Cevahiroğlu’nun teşekkür konuşmasından sonra söz alan Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, “Temel amacımız yaşamı kolaylaştırmak ve yeni yaşamı kurmak. Sorumluluğu bizde olan ve olmayan her işle uğraşıyoruz. Okullarla ilgili bizim yasal zorunluluğumuz yok ama fiziki olarak ihtiyaçlar var. Çocuklarımızın olumsuz şartlardan etkilenmemesi için çalışıyoruz” şeklinde konuşarak, “Eğitime katkı noktasında yapılan çalışmalardan bahseden Başkan Genç,’’Eğitimde eşitliği sağlamak için çalışıyoruz. Koleje giden bir çocukla devlet okullarında okuyan bir çocuğun aynı seviyede olması için takviye veriyoruz. SAGEM’ler bunun bir örneği. Amaç, 7 ile 14 yaş arası  çocuklara okuldan sonra etüt alanları oluşturmak ve sadece ders değil, sosyal faaliyetlerinde yapılması. Oraya giden çocuklarla, gitmeyen çocukların farkı birkaç ayda belli oluyor. Yaşar Kemal Kültür Merkezi’nde Sarıyer Akademi adında 2 katlı 12 derslikli bir alan oluşturduk. Seviye belirleme sınavı sonucunda 600 öğrenci derse başladı ve ben bu öğrencilerin çok başarılı olacağına inanıyorum’’ dedi.

Toplantı sonrasında sınıfları ziyaret edip, iyi dersler dileyen Başkan Genç, çocuklarla hatıra fotoğrafı çektirdi.

 yenikoyilkokulundantesekkurplaketiverdiler
yenikoyilkokulu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir