GündemManşet Altı

Yön Gazetesi Sahibi Osman Şahin hakime kızdı, ekran kararttı…

osman-sahin2

_ayrac

Kağıthane’de yayın yapan www.yongazetesi.com internet haber sitesi yayınladığı bir haberin hakim kararıyla yayından kaldırılmasını protesto etmek için 3 gün ekran kararttı.

_ayrac

HABER MERKEZİ/ SARIYER GAZETESİ

Yön Gazetesi’nin sahibi Osman Şahin, sahibi olduğu www.yongazetesi.com’da yayınlanan bir haberin mahkeme kararıyla kaldırılmasını ilginç bir yöntemle protesto etti. Kağıthane Asayiş Şube Müdürlüğü ekiplerinin verdiği bilgiler ışında S.Ö isimli bir kişi hakkında haber yapan Şahin, daha sonra mahkemeden gelen bir tebligatla şaşkına döndü.
Daha önce pek çok suça karışmış zanlıyla ilgili polisten aldığı bilgiler ışında haber yapan Osman Şahin, İstanbul Sulh Ceza Mahkemesi’nden gönderilen bir yazıyla büyük bir şok yaşadı. Çünkü mahkeme söz konusu haberin siteden çıkartılmasına karar vermişti. Mahkemeden gelen yazı üzerine tepkisini demokratik bir şekilde göstermek isteyen Şahin, sahibi olduğu internet sitesini 3 gün boyunca karartarak yayınını durdurdu.

HAKİME MEKTUP GÖNDERDİ, ŞİKAYET ETTİ!

osman-sahin3

Osman Şahin aynı zamanda YÖN Gazetesi’nin sahibi ve sorumlu yazı işleri müdürü sıfatıyla söz konusu mahkeme hakimi hakkında Adalet Bakanlığı’na, HSYK’ya şikayet dilekçesi gönderdi. Aynı zamanda kararı veren hakime bir mektup yazan Şahin, bu konudaki isyanını dile getirdi.

“AVUKAT OLMUŞUM HABERİM YOK”

Bu konuda gerekçelerini ortaya koyan ve karara tepki gösteren Şahin şunları söyledi; “Yayından kaldırılan haber tamamen hukuksuzdur. Hiçbir kanun kapsamı ile bağdaşmamaktadır. Hatta hakimin gönderdiği kararda kanun maddelerine dahi uygun değildir. Zaten kararda gerekçeli bir karar da yoktur. Yasal İçerik tamamen açık ve bellidir. Bu haberin yayından kaldırılması demek, bu ülkede dolandırıcı ve hırsızların önünü açmak demektir. Haberde adı geçen şüpheli bu işleri daha rahat yapabilmek ve aynı işe devam etmek için mahkemeye başvurmuş, bunda da başarılı olmuştur. Haberi okuyan birçok vatandaş gazetemize telefon açarak yaşadıklarını anlatarak bize teşekkür etmiştir. Haberin yayından kaldırılmasında kamu yararı değil, tek bir vatandaş yararı vardır. Hatanın daha büyüğü ve yanlışı dosyanın incelenmeden karar verdiğini de açıkça ortaya çıkarıyor. Ben bütün itirazımı ve yazışmalarımı kendi adımı yazarak yaptığım halde İtiraz dilekçemde “Vekili Av. Osman Şahin” diye yazılarak karar verilmiştir. Ben Avukat olmuşum da haberim yok

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir