GündemManşet

Zekeriyaköy’deki viyadükler milyon dolarlık villaları vurdu!

zekeriyoy-villa3

MERT CİN/ ÖZEL HABER/ SARIYER GAZETESİ

Sarıyer’in en gözde semtlerinden Zekeriyaköy’de, emlak piyasasını viyadükler vurdu. 3. Boğaz köprüsünün uzantı yolları için yapılan dev viyadükler, neredeyse her villadan görünmesi nedeniyle emlak fiyatlarını olumsuz yönde etkiledi. Orman manzarasını kapatan ve çirkin beton görüntüsüne neden olan viyadükler yüzünden bölgedeki emlak fyatlarının olumsuz etkilendiği öğrenildi. Bölgede dev projeler üreten ve yüzlerce milyon dolarlık yatırım yapan şirketlerin bu yüzden satışta zorlandıkları görüldü.

BÖLGE BETON YIĞININA DÖNÜYOR, ESKİ CAZİBESİNİ KAYBEDİYOR!

Sarıyer Gazetesi’ne açıklama yapan ve bölgenin en eski emlak uzmanları, “3. Köprü projesi kapsamında yapılan dev viyadükler adeta bir beton yığını oluşturdu. İnsanlar, burasını ormanlık ve yeşillik olduğu için tercih ediyordu. Ancak bu bölgedeki orman katliamları, bölgenin beton yığınına dönmesi ve köprü yolu güzergah çalışmaları yüzünden emlak piyasasında hesaplar şaştı. Hızla beton yığınına dönmeye başlayan bölge eski cazibesini kaybetmeye başladı. Bu durum yatırımcılar için olumsuz bir tablonun yaşanmasına neden oluyor. Viyadükleri gören gayrimenkuller alıcıyı korkutuyor” diye konuştu.

ali-mufigurtuna2

Bir yorum

  1. Cok yanlis bir degerlendirme olmus. Kilyos yolu uzerindeki ve uskumrukoy yolu uzerindeki viyaduk baglanti yollari, buradaki vatandasi 15 dakika da 3. Havalimanina, maslaga ve anadolu yakasuna ulastiracak. Biliyorsunuz 3.kopru ayni zamanda rayli sistem iceriyor. Bu demek degildir ki orman katliami yok.Ancak inanin ki ulasim rahatligi, yesilden daha cazip geliyor ahaliye. Piyasanin dusuklugunun tamami kurlar ve siyasi belirsizlik ile alakali. Mesela kilyosta 2014 mayis ayinda metrekaresi 700 lira olan arsa bedelleri su anda minimum 1500 lira ve eldegistiriyor. Siyasi belirsizlik ortadan kalktigi anda yuzde 50lik bir artis kacinilmaz. Bu bolgeyi kavacikin eski halibe benzeriyorum. Kavacik plaza cenneti oldu, burasi da mustakil ev cenneti olacaktir. Kacirilmiycak bir zamandir yatirim icin..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir