Köşe YazılarıManşet

Metin Akman uyardı; Seçiminiz “tatil” olmasın!

METIN AKMAN-metin-akman1

METİN AKMAN yazdı;

Dostlarım…

Seçimlere artık sayılı günler kaldı. Türkiyemiz’in kaderini, yol haritasını çizeceğimiz çok önemli bir seçim geçireceğiz. Halkımızın büyük bir dikkatle izlediği, kaos ortamından biran önce Türkiyemiz’in çıkabilmesi için milletçe oylarımızı kullanacağımız 1 Kasım tarihini bekliyoruz. Milletimiz 1 Kasım günü demokrasi tarihimizin en yüksek katılımlı seçimini yapmak için bekliyor.

Ancak ne var ki, 28 Ekim tarihinden itibaren 3 Kasım sabahına kadar okullar ve kamu kuruluşları tatil hatta bazı özel şirketler bile bu tatile uyma kararı almışlar. İnsanları seyahat etmeye teşvik eder bir durum ortaya çıkmış gibi sanki. Halkımız bu seçimin kıymetini çok iyi biliyor, halkımız mutlak iradesini seçim sandığında gösterebileceğini de çok iyi biliyor, demokrasimizin vermiş olduğu bu hakkı halkımız en iyi şekilde hür iradesiyle kullanacaktır. Tercihimizi tatilden yana değil ülkemizden yana yapmalıyız!

Türkiyemiz’in huzura refaha ve istikrara kavuşması için oyumuzu önce Türkiye diyerek kullanmalıyız. Kardeşliği ve toplumsal barışı koruyabilmek için önce Türkiye diyerek oyumuzu mutlaka kullanmalıyız. En kıymetli varlıklarımız çocuklarımızın çağdaş ve insan haklarına uyan Atatürk ilkeleri doğrultusunda ilerleyen güvenli ve güvenilir bir Türkiye de yaşayabilmeleri için önce Türkiye diyerek oyumuzu mutlaka kullanmalıyız. Sevgili dostlarım birbirimize tahammül etmeyi öğrenmekten ziyade birbirimizi sevmeyi becermeliyiz.

Sevgiyle kalın güzel insanlar…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir