Köşe YazılarıManşet

YAZARIMIZ NURHAYAT ŞEN’İN KALEMİNDEN “ÖĞRETMENLER GÜNÜ”

_ayracBir milleti hür, bağımsız, şanlı, yüksek bir toplum olarak yaşatan da, köleliğe, yoksulluğa düşüren de eğitimdir. (Atatürk)

_ayrac

Cumhuriyet’imizin kurucusu hala ışığın aydınlatıyor yolumuzu. Başta #BaşÖğretmen Mustafa Kemal ATATÜRK olmak üzere atanan ve atanamayan, evini geçindiremeyip ek işler yapmak zorunda kalan, Doğu’da badanasını, boyasını kendisi yapan, valinin kıyafetlerini beğenmediği için azarlayıp sınıftan kovulan üzüntüden kalp krizi geçirerek yaşamını yitiren TUBİTAK ödüllü öğretmenin, büyük şehirdeki meslektaşı kaloriferle ısınırken, tezek yakarak ısınmak zorunda kalan, teröristler tarafından hunharca katledilen, ufkumuzu genişleten, yaşamımıza yön veren, uygarlık yolunda bizi hayata hazırlayan, aydınlık yolunda ışığımız olan tüm öğretmenlerimizin Öğretmenler Günü kutlu olsun.

***

ogretmenler1

Umutlu bir gelecek, sizlerle gelecek. Ve biz bir ışığı daha unutmamalıyız. Kız çocuklarının okutulması, okul öncesi eğitim, lise mezunu mesleksiz kızlara meslek edindirme, sonunda ekonomik özgürlüklerine kavuşma gibi eğitimde fırsat eşitliği, kitap, araç- gereç desteği sağlayan, ölüm döşeğinde iken polisler tarafından göz altına alınan, KARDELENLERİN annesini yaşarken tanımaktan gurur duyduğum Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD)Genel Başkanı Prof. Dr. Türkan Saylan’ı özlemle ve saygıyla anıyorum…

***

Sizin çocuklarınız olarak yaşamak bizlere onur, güç, mutluluk verir. Bizler yaşadıkça yaşayacaksınız.

ATA KIZI NURHAYAT ŞEN

 ogretmenler2

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir