Kültür-SanatManşet

Şükrü Genç, Aleksander Paşa’nın anma törenine katıldı

sukru-genc-patrik-avusturya-konsoloslugu1 (4)

Osmanlı İmparatorluğu’nun dört gayrimüslim Hariciye Nazırı’ndan (Dışişleri Bakanı) biri olan Aleksander Karateodori Paşa, Yeniköy’de bulunan Avusturya Başkonsolosluğu’nda düzenlenen bir panelle anıldı. Fener Rum Ortodoks Patriği Bartholomeos, Avusturya Başkonsolosu Christine Wendl, Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, Sarıyer Belediyesi Meclis Başkan Vekili Hüseyin Coşkun, MHP İstanbul Milletvekili Adayı Ekmeleddin İhsanoğlu ve Yeniköy Vakfı Başkanı Laki Vingas’ın da katıldığı paneli uzman tarihçiler Dr. Gül Tokay ve Sinan Konuralp sundu.

Rum asıllı Karateodori Paşa’nın (1833-1906) Osmanlı’nın dış ilişkilerindeki rolü ve özellikle Berlin Kongresi’nde üstlendiği zorlu görevin masaya yatırıldığı paneli Aleksander Karateodori’nin torunları da takip etti.

sukru-genc-patrik-avusturya-konsoloslugu1 (1) sukru-genc-patrik-avusturya-konsoloslugu1 (2) sukru-genc-patrik-avusturya-konsoloslugu1 (3)sukru-genc-patrik-avusturya-konsoloslugu1 (5) sukru-genc-patrik-avusturya-konsoloslugu1 (6) sukru-genc-patrik-avusturya-konsoloslugu1 (7) sukru-genc-patrik-avusturya-konsoloslugu1 (8) sukru-genc-patrik-avusturya-konsoloslugu1 (9) sukru-genc-patrik-avusturya-konsoloslugu1 (10) sukru-genc-patrik-avusturya-konsoloslugu1 (11) sukru-genc-patrik-avusturya-konsoloslugu1 (12) sukru-genc-patrik-avusturya-konsoloslugu1 (13) sukru-genc-patrik-avusturya-konsoloslugu1 (14)

Related Articles

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir