Kültür-SanatManşet

YAZAR ÇİÇEK S. TÜFEKÇİ’NİN SON KİTABI “DİRİLİŞ KEHANETİ” ÇIKTI!

 dirilis-kehaneti (2)

 

_ayracSoğuk kış günlerinde, sürükleyici bir romanın sayfalarında kaybolmayı kim istemez? Yeni çıkan ve yazarının ilk romanı olan Diriliş Kehaneti, bir solukta okunan esrarengiz öyküsüyle, tam da bu soğuk günler için.

_ayrac

HABER MERKEZİ/ SARIYER GAZETESİ

Mezarı hala Mersin’de bulunan unutulan Olba Ülkesi’nin efsanevi kraliçesi Aba’nın gizem dolu hikayesi, Çiçek Sekban Tüfekçi’nin sayfalarında hayat buldu. İnanışlar ve ilahi aşk ile harmanlanan soluk soluğa bir roman olan Diriliş Kehaneti, alışılmışın dışında hikayesi ile sürükleyici bir eser. Müptela Yayınları’ndan çıkan kitap 235 sayfa ve 18 TL…

Diriliş Kehaneti’nin konusu kısaca şöyle… Aden Ataman, işinde çok başarılı bir arkeologdur. Anadolu’nun güneyinde bulunan gizemli bir parşömeni deşifre etme çabasıyla birlikte kendini uluslararası oyunların içinde bulur. Kraliçe Aba ise 2000 yıl önce yaşamış bir kraliçedir. Günümüzün olağanüstü bilimsel keşifleri sayesinde yolu Aden Ataman ile kesişecek ve imkansız görünen bir aşk ilişkisinin kıvılcımları çakacaktır.

dirilis-kehaneti (1)

KİTAPTAN:

“Kozmik bir şakanın ötesindeydi bu diriliş. Gelecektekilerin geçmişte yaşananları bilebilmesi anlaşılan bir durumdu. Ancak geçmişte yaşayan birinin, gelecekteki bu olayı bilebilmesi mümkün müydü? Gerçi bunun bir adı vardı: Kehanet! Kraliçe Aba, ölümden sonra dirileceğini sanki öngörmüştü. Hatta bir ad bile vermişti. Ya da yaşama gelme gayesindeki adam işaret etmişti. O işaret ettiği adam buradaydı. Bilgindi ama bilge değildi. Kadın ise bilgeydi, bilgin değildi. Sadece geçmişin karanlığını biliyordu. Büyük bir boşluk okyanusundan kulaç atmadan geliyordu bugüne…”

YAZAR HAKKINDA:

1984 İstanbul doğumlu Çiçek S. Tüfekçi, Akdeniz Koleji Fen Lisesi’ni bitirdikten sonra Bilgi Üniversitesi İşletme Fakültesi’nden mezun oldu. Mitoloji ve felsefe üstüne yazıları, Yuvaya Yolculuk ve Felsefe Taşı, e-dergilerinde yayımlandı. Çiçek Sekban Tüfekçi evli ve 2 çocuk annesi…

siparis-cicek-sekban

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir