Manşet

Erasmus öğrenciyle sıcak buluşma

Avrupa Birliği Erasmus Gençlik Değişim Programı kapsamında “Kültürlerin Buluşması ve Kutlamalar” adlı gösterilerini sunmak üzere Bulgaristan, Yunanistan, Hırvatistan ve Romanya’dan gelen öğrenciler, Sarıyer Belediyesi Evlendirme Dairesi ve Kültür Merkezi’nde Başkan Genç ile bir araya geldi.

 balkan1
  Kendilerini oldukça samimi ve sıcak bir şekilde karşılayan Başkan Genç, Sarıyer Belediyesi ve Boğaziçi Üniversitesi öğrenci grubu tarafından hazırlanan “United CelebNations” isimli proje dahilinde her ülkenin geleneksel kutlamalarının canlandırılacağı ve danslarını sergileneceği program öncesinde kendileriyle tanışmaktan dolayı duyduğu mutluluğu dile getirdi.
  25 Ocak Pazar günü gerçekleştirilecek aktivite çerçevesinde Sarıyer’de ağırlanan genç öğrenciler, Sarıyerli gençlerle bir araya gelerek yapmış oldukları kültürel çeşitliliğin zenginlik olduğunu vurgulayan çalışmaları ve bu bağlamda Ayrımcılık ve Hoşgörü, Kültürel Çeşitlilik, Aktif Vatandaşlık ve Aktif Katılım konularında yaratıcı drama teknikleri kullanarak hazırladıkları gösterileri sergileyecekler.
Sarıyer Belediyesi’nin ev sahipliğine ve sağlamış olduğu desteğe karşı teşekkürlerini sunan öğrenciler, Başkan Genç’e ülkelerinden getirdikleri yöresel armağanları takdim ettiler. Oldukça sıcak ve eğlenceli bir ortamda gerçekleşen buluşmanın ardından Başkan Genç, misafir öğrencilerle selfie çekti. Öğrenciler daha sonra Evlendirme Dairesi ve Kültür Merkezi merdivenlerinde birer hatıra fotoğrafı çektirdi.
balkan7 balkan6 balkan5 balkan4 balkan3 balkan2 balkan8

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir