Manşet

Hüseyin Aygün ve Birgül Ayman Güler, CHP YDK’ya savunma verdi

CHP Tunceli Milletvekili Hüseyin Aygün ve İzmir Milletvekili Birgül Ayman Güler, “kınama” istemiyle sevk edildikleri Yüksek Disiplin Kuruluna (YDK) savunmalarını verdi.

111111

 

CHP’de kınama istemiyle disipline sevk edilen İzmir Milletvekili Birgül Ayman Güler ile Tunceli Milletvekili Hüseyin Aygün  Yüksek Disiplin Kurulu’na savunmalarını yaptılar.. Aygün, Twitter ve Facebook hesabından İnönü-Emir Sarıgül kavgasına dikkat çektiği “ Siyasette ‘Beykoz Konakları’nda karar alırsan, Sarıyer’de ‘Zekeriyaköy Vilları’na işte böyle mahkum olursun” sözleri nedeniyle ‘kınama’ cezası, Güler, “CHP-Cemaat İttifakı” konuşmasından ‘kınama’, Grup yönetiminden izinsiz televizyon programına katıldığı gerekçesiyle, “Gruptan 1 yıl süreyle geçici çıkarma” talepleri için savunmalarını yaptılar.

Artvin Milletvekili Uğur Bayraktutan’ın başkanlığını yaptığı CHP  YDK, Aygün ve Güler’in sevki ve gündemindeki diğer dosyaları görüşmek üzere toplandı.

Parti Genel Merkezi’nde 11.30’da başlayan toplantıya gelen Aygün, sözlü savunma yaptı.

YDK toplantısına katılmayan Birgül Ayman Güler’in, yazılı savunmasını ilettiği öğrenildi.

Aygün ve Güler, “parti suçu oluşturan tutum ve davranışları” nedeniyle “kınama cezası” ile cezalandırılmak üzere, parti tüzüğünün 68’inci maddesi uyarınca YDK’ya sevk edilmişti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir