Manşet AltıSpor

Boğaz’da yüzmeye hak kazanan isimler açıklandı!

boaz-yuzme1
***

Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi (TMOK) tarafından ‘Herkes İçin Spor’ temasına uygun olarak düzenlenen yarışın 27’ncisi 26 Temmuz 2015 Pazar günü İstanbul Boğazı’nda gerçekleştirilecek. “Samsung Boğaziçi Kıtalararası Yüzme Yarışı” için elemelerden geçen ve yüzmeye hak kazanan isimler açıklandı. Bu sene 27’ncisi düzenlenecek yarışta Türk ve yabancı toplam 1800’ü aşkın yüzücü kulaç atacak.

***

Samsung Boğaziçi Kıtalararası Yüzme Yarışı’na katılmak için başvuru yapan yüzücü adayları İstanbul, Adana, Ankara ve İzmir olmak üzere 4 farklı ilde gerçekleşen ve 800 metrelik parkurda hakemler eşliğinde yapılan seçmelere katıldı. 1086 erkek, 270 kadın olmak üzere toplam 1356 kişinin katıldığı seçmeler sonucunda 479 kişi İstanbul Boğazında kulaç atmaya hak kazandı. Yüzücü güvenliğinin ön planda tutulması nedeni ile her yıl Boğaziçi Organizasyon Komitesi tarafından belirlenen kısıtlı katılımcı sayısına, bu yıl da kayıt günü bitmeden ulaşıldı. Bu yıl, 2495 Türk yüzücü adayı ve 55 ülkeden başvuru yapan 1139 yabancı aday olmak üzere toplam 3634 başvuru yapıldı. Bu sene 27.’si düzenlenecek yarışta Türk ve yabancı toplam 1800’ü aşkın yüzücü kulaç atacak.

BÜYÜK YARIŞ 26 TEMMUZ’DA

26 yıldır dünyanın çeşitli ülkelerinden binlerce sporcu dostluk için, yarışmak için, mücadele etmek ve sınırlarını keşfetmek için İstanbul’da bir araya geliyor. Asya’dan Avrupa’ya kulaç atmanın hazzı, İstanbul Boğazı’nın muhteşem güzellikleri ve taraftarların coşkusu ile birleşerek bu benzersiz etkinliği oluşturuyor

Samsung Boğaziçi Kıtalararası Yüzme Yarışı’nda yüzücüler 26 Temmuz Pazar günü saat 10.00’da Anadolu Yakası’ndaki Kanlıca Vapur İskelesi’nden İstanbul Boğazı’na atlayacak, Yarış Avrupa Yakası’ndaki Kuruçeşme Cemil Topuzlu Parkı Rıhtımı’nda sona erecek. Yüzücüler Baltalimanı Koyu, Fatih Sultan Mehmet Köprüsü altı, Rumeli Hisarı, Anadolu Hisarı, Bebek Koyu, Kandilli Burnu, Arnavutköy İskelesi, Vaniköy Galatasaray Adası, Kuleli Askeri Lisesi ve Kuruçeşme Feneri önlerinde kulaç atarak, kuzeyden güneye Asya’dan Avrupa’ya doğru yüzecek. Yüzme yarışı sonucunda dereceye girenler genel, yaş ve engelli klasmanlarında ödüllerini alacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir