Köşe YazılarıManşet AltıSpor

Sarıyer’in etrafında kenetlenmeliyiz!

tribun

Sarıyer bu sene taraftarını heyecanlandıracağa benziyor. Takım ilk 5 hafta sonunda şaha kalkmış durumda. Son on yılın en başarılı Sarıyer’ini izlediğimiz bir gerçek. Geçen sene Sarıyer aslında bu sinyalleri vermişti.  İlk beş haftasını geçtiğimiz Spor Toto 2. Lig‘de gerçekten ne oynadığın bilen izleyenlere keyif veren ve içeride dışarıda rakibi kendi sahasına hapseden bir Sarıyer izliyoruz. Tabi bu takım oyununun arkasında hedefe kenetlenmiş egolarını bir kenara bırakmış bir oyuncu kitlesi var. Sahanın her tarafında yardımlaşmayı görebiliyoruz topun hep kendi kontrollerinde kalmasını istiyorlar bunun neticesinde daha çok pasa dayalı bir oyun ortaya çıkıyor ve buda seyir zevkini arttırıyor. Ayhan Akman gözlemleye bildiğimiz kadarıyla sahada oyuncularından ne istiyorsa bunları alabiliyor. Takıma bakıldığı zaman kağıt üzerinde kaliteli bir futbolcu kitlesine sahibiz Spor Toto Süper Lig‘de PTT 1. Lig’de futbol oynamış ve işin ciddiyetinin farkındalar Sarıyer’i hedefine ulaştırabilecek bir kadro.

İşin birde taraftar boyutu var hiç bir takım taraftarıyla ya da bulunduğu semtle, şehirle bütünleşmeden bir şeyleri başaramaz Sarıyer bu sene ilk kez  iç sahada kendi taraftarıyla 4. haftada buluşabildi. İlk hafta Anadolu Üsküdar deplasmanı İkinci hafta Pendikspor’la oynan seyircisiz mücadele üçüncü hafta Bayrampaşa deplasmanı dikkat ederseniz hepsi tek farkla kazanılmış maçlar tabii ki 1-0 olsun bizim olsun ama dördüncü hafta kendi sahasında Pazarspor’la oynayan Sarıyer taraftarında stada adeta hücum etmesiyle maçı 5-0 aldı yani taraftarın coşkusu takıma yansıdı ister istemez. Büyüklerimiz anlatır Rıdvan Dilmenli, Süleyman Yulalı dönemi dileyen de araştırabilir üç büyüklere taraftarıyla kök söktürmüş bir takım Sarıyer. Tabi zaman içinde gelen başarısızlıklar taraftarın takımı biraz unutmasına ve üç büyüklerin Sarıyer’de daha fazla tutulmasına neden oldu. Şimdilerde bakıldığı zaman özellikle bu sene artık daha umutlu bir taraftar profili var karşımızda ve bu takıma mutlak suretle sirayet edecektir başarının yakalanmasında önemli bir güç olacaktır. Bil hassa iç saha maçlarında.

Bakıldığı zaman Sarıyer’in spor kültürü yüksektir özellikle futbolda tabi Sarıyer’in geçmişte başarılı bir takım olması da bunda önemli bir rol oynuyor. Düzenlenen Sarıyer gecesinde konuşma yapan Sarıyer’in önemli isimleri farklı şeyler söyleseler de aynı noktada buluştular ”Sarıyer’i layık olduğu yere taşımalıyız” bu konuda Sarıyer’in önde gelen isimleri ellerini taşına altına koydular iş şimdi Sarıyerliler de maçlara hep birlikte gidip Sarıyer’e destek olmaları gerekir. En azından rakip sahaya çıktığında bu maç kolay olmayacak demeli rakibe bunu söyletebilirsek iç sahada firesiz devam ederiz.  Tüm Sarıyerliler olarak bu sene bu takımın etrafında kenetlenmeliyiz taraftar stadı doldursun ve işi takıma bıraksın. Onlar ne yapmaları gerektiğini zaten biliyorlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir