Arşiv

Büyükdere’de Ali Yılmaz Balıkçılar Parkı Açılıyor

DSC_9942  _ayracBüyükdere Merkez Parkı yapılan düzenlemelerin ardından Sarıyer’in tanınmış simalarından Ali Yılmaz’ın adıyla Ali Yılmaz Balıkçılar Parkı olarak açılıyor._ayrac

Sarıyer Belediyesi tarafından restore edilen Büyükdere Merkez Parkı’na SDP ve CHP eski ilçe başkanlıkları yapan, Büyükdere Spor Kulübü Fahri Başkanı da olan Ali Yılmaz’ın adı verildi.

Sarıyer Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından baştan aşağı yenilenen Büyükdere Merkez Parkı, Büyükdere için önemli çalışmalarda bulunan Ali Yılmaz’ın adıyla hizmete açılıyor.

GENÇ PARKI GEZEREK AİLELERLE GÖRÜŞTÜ
;DSC_9945

30 Nisan Cumartesi saat 15.00’da açılışı yapılacak parkın tam ismi Ali Yılmaz Balıkçılar Parkı olacak. Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç bir süre önce parkı gezerek yapılan düzenlemeleri yerinde denetleyerek, parkta oynayan çocuklar ve aileleri ile görüşmüştü.

ALİ YILMAZ HAKKINDA
DSC_9965

1950 yılında Sivas’da doğan Ali Yılmaz, ailesiyle birlikte Sarıyer’e yerleşti. 1989 – 1994 yılları arasında Balıkhane Müdürlüğü yaptı. Sosyal Demokrat Halkçı Parti ilçe başkanlığı yaptı. Daha sonra da Cumhuriyet Halk Partisi ilçe ve il yöneticiliği görevinde bulundu. Büyükdere Spor Kulübü Fahri Başkanı oldu. Aynı zamanda birçok dernekte görev aldı. 5 Haziran 2007’de geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybetti.

Daha fazla göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler