ArşivSpor

Seyrantepe ve Ayazağa’da trafiğe derbi ayarı!

deRBİ çİLESİ_ayracGalatasaray’ın Fenerbahçe’yle arena stadında oynayacağı maç nedeniyle Ayazağa ve Seyrantepe’de bazı yolların  maçtan 4 saat önce trafiğe kapatılacağı duyuruldu._ayrac

Galatasaray, Fenerbahçe maçı nedeniyle alınan güvenlik tedbirlerini açıkladı. 14:30 ile 21:00 arasında metro çalışmayacak, kapılar 16:00’da açılacak. Galatasaray Kulübü’nün resmi internet sitesinden duyurulan güvenlik önlemleri gereği Türk Telekom Arena çevresindeki çok sayıda yol, kaşılaşmadan en az 4 saat önce ulaşıma kapanacak.

SEYRANTEPE DURAĞINDA METRO KAPANIYOR 

Kulübün resmi internet sitesinden yapılan açıklamada, “Seyrantepe-Sanayi metrosu saat 14.30 ile 21.00 arasında çalışmayacak. Taraftarlarımız bir önceki istasyon olan Sanayi Mahallesi’nde inip İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin tahsis ettiği otobüslerle Seyrantepe Metro İstasyonu’na ulaşabilecek. Metro istasyonu ile stat arasındaki yaya geçiş tüneli ise açık olacaktır. Stat kapısı taraftarlarımız için ise saat 16.00’da açılacaktır. Otopark kartı olan araçlar kontrol noktalarında kartlarını göstermek suretiyle stada giriş yapılabilecektir” denildi.

KÖPRÜ GİRİŞ ÇIKIŞLARI TRAFİĞE KAPATILACAK

Yoğun güvenlik önlemleri nedeniyle taraftarların sıkıntı yaşamamak için stada erken gelmeleri önerisi yapılarak, “Seyrantepe Metro Kavşağı-Ayazağa istikametine inen köprü giriş ve çıkışları maçın başlama saatinden 4 saat önce araç trafiğine kapatılacaktır. TEM kuzey yan yoldan Ankara yönüne ve bölgede bulunan kat otoparkına dönüşler de maçın başlamasından 4 saat önce araç trafiğine kapatılacaktır. Stada inen yan yol, maç başlamadan 2 saat öncesi ile maç bitiminden 1 saat sonrasına kadar trafiğe kapalı olacaktır” bilgisine yer verildi.

AYAZAĞA’DA TRAFİK DURACAK

Trafiğe çıkacak Sarıyerlileri ve İstanbulluları yakından ilgilendiren uygulamalar şöyle:

1-) Seyrantepe-Sanayi metrosu saat 14.30 ile 21.00 arasında çalışmayacak. Taraftarlar bir önceki istasyon olan Sanayi Mahallesi’nde inip İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin tahsis ettiği otobüslerle Seyrantepe Metro İstasyonu’na ulaşabilecek. Metro istasyonu ile stat arasındaki yaya geçiş tüneli ise açık olacaktır.

2-) Stat kapısı taraftarlar için saat 16.00’da açılacak. Otopark kartı olan araçlar kontrol noktalarında kartlarını göstermek suretiyle stada giriş yapılabilecektir.

3-) Seyrantepe Metro Kavşağı-Ayazağa istikametine inen köprü giriş ve çıkışları maçın başlama saatinden 4 saat önce araç trafiğine kapatılacak.

4-) TEM kuzey yan yoldan Ankara yönüne ve bölgede bulunan kat otoparkına dönüşler de maçın başlamasından 4 saat önce araç trafiğine kapatılacak.

5-) Stada inen yan yol, maç başlamadan 2 saat öncesi ile maç bitiminden 1 saat sonrasına kadar trafiğe kapalı olacak.

ALTERNATİF GÜZERGAHLAR

Seyrantepe Metro Kavşağı-Ayazağa istikametine inen köprü giriş ve çıkışlarını kullanacak araç sürücülerinin alternatif olarak Ayazağa Ayışığı Sokak’tan Deniz Sokak üzerinden İmam Çeşme Yolu Caddesi’ne yönelmesi, Seyrantepe’den gelerek Ayazağa istikametine gidecek sürücüler ise İbrahim Karaoğlanoğlu Caddesi’ni ve İmam Çeşme Yolu Caddesi’ni kullanarak Cendere Caddesi istikametine devam etmesi gerekecek.

MASLAK’TA İŞ YAŞAMINA DERBİ AYARI

Maslak’taki bazı özel şirketler, derbi trafiği nedeniyle mesai saatlerinde değişikliğe gitti. Çalışanlar, yolların kapanmasından önce servislere binerek Maslak’tan ayrılacak.

sariyer-bandirma-futbol-spor

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu