ArşivManşet

Romanlar için dev kampanya; “Tüm Romanlar eşittir!”

IMG_3589_ayracSarıyer Çayırbaşı Romanlar Derneği “Romanlar Eşittir” kampanyası ile toplumda Romanlara uygulanan ayrımcılığa son vermek istiyor.
_ayrac

HAKAN TAŞ/ SARIYER GAZETESİ/ ÖZEL HABER

İstanbul Marmara Romanlar Federasyon’un başlattığı tüm “Romanlar Eşittir” kampanyasına Sarıyer Çayırbaşı Romanlar Derneği de tam destek verdi. Dernek Başkanı Yaşar Taşkent, Roman vatandaşlarının toplum içerisinde küçük görüldüklerini aktararak, “Bugün dünyada Lazı, Türkü, Kürdü eşittir. Herkes bir birine eşit bakar. Biz de ise toplumda romanlara karşı bir önyargı hakim. Biz de Romanların Eşit olduğu konusunda farkındalık yaratmak  ve bu önyargıyı kırmak için bu kampanyaya destek verdik” dedi.

“ROMANLAR İÇİN EŞİT VE ADİL YAŞAMA HAKKI”

Kampanyaya CHP İzmir Milletvekili Özcan Purçu’nun da tam destek verdiğini belirten Taşkent, kampanya ile birlikte insanların romanlara bakış açısını değiştirmeyi planladıklarını söyledi. Sarıyer’de 4 bin üzerinde Roman vatandaşın yaşadığını ifade eden Taşkent, “Sarıyerlilerden de burada yaşayan Roman vatandaşlara eşit ve adil davranmalarını bekliyoruz” diye konuştu.

Daha fazla göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler