EğitimManşet

Başkan Şükrü Genç İZEV’in gönlünü mest etti

  00014   _ayrac

Sarıyer Belediyesi tam kadro İZEV’i ziyaret etti. Vakıfta rehabilite edilen çocuklarla uzun süre sohbet eden Şükrü Genç, çocuklarla birlikte “Karlı Kayın Orman’ında” türküsünü söyledi.
***
Daha geniş yaşam alanı isteğinde bulunan vakıf yöneticileriyle de görüşen Genç, yeni genel merkez ve down sendromlular kafesi için vakıf yönetimine söz verdi.
***
Down Sendromlu çocuklarla uzun süre muhabbet eden ve çocukların bol bol özçekim yapan Başakan Genç, çocukların
“Başkan bizi diskoya götür” isteğini de kırmayarak, gündüz gidilmesi kaydıyla disko sözü verdi._ayrac

HAKAN TAŞ/ ÖZEL HABER/ SARIYER GAZETESİ

Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, iki başkan yardımcısı ve belediye bünyesinde bulunan 15 birimin müdürü ile Cumhuriyet Mahallesi’ndeki İstanbul Zihinsel Engelliler Vakfı’nı (İZEV) ziyaret etti. Başkan Şükrü Genç’in özel olarak ilgilendiği ve sık sık ziyaret ettiği İZEV’e, bu defa Sarıyer Belediyesi tam kadro giderek, engelli çocukların ve vakıf çalışanlarının sorunlarını dinledi. Başkan Genç’e yoğun ilgi gösteren çocuklar, vakfa yapılan yardımlar için Genç’e teşekkür etti. Ardından da başkandan kendilerini diskoya götürmesini istediler. Disko isteğini geri çevirmeyen Genç, yardımcılarıyla görüşerek, çocuklara gündüz diskoya gitme sözü verdi.

0200

SARIYER BELEDİYESİ TAM KADRO İZEV’DEYDİ
00444

Başkan Şükrü Genç’in İZEV’ın Cumhuriyet Mahallesi’nde bulunan merkezini ziyaretine, Başkan Yardımcıları Gökan Zeybek ve İsmail Erdem ile Özel Kalem Müdürü Şehnaz Bulut, Çevre Koruma ve kontrol Müdürü Oğuz Afacan, Fen İşleri Müdürü Veysel Kahraman, Kentsel Tasarım Müdürü Murat Durna, Mali Hizmetler Müdürü Sevim Koç, Park ve Bahçeler Müdürü Mustafa Adıgüzel, Sağlık İşleri Müdürü Dr. İrfan Bilboğa, Sosyal Yardım İşleri Müdürü Saadet Göne Ergenç, Spor İşler Müdürü Sibel Akı, Veteriner İşleri Müdürü Ayhan Akbulut, Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürü Hatice Yazlık, Muhtarlık İşleri Müdürlüğü Veysel Kahraman ve Temizlik İşleri Müdürü Mustafa Polat katıldı.

BAŞKAN GENÇ İLE MUHABBETE DOYAMADILAR
004782

Uzun süredir tanıdıkları Başkan Genç’i vakfın giriş kapısında karşılayan çocuklar, Genç’e bol bol sarılarak sevgi gösterisinde bulundu. Bir süre çocuklarla muhabbet eden Genç, çocuklarla birlikte önceki dönemlerde katıldığı etkinlikleri konuştu. Genç “Mimar Tan” diye hitap ettiği, vakıfta eğitim gören Tan Aytemiz ile uzun süre vakfın ve engellilerin sorunları üzerine konuştu. Başkan Genç daha sonra tablet bilgisayarından, Tan Aytemiz’in kendisiyle birlikte katıldığı 8 Mart kadınlar günü etkinliğinde yaptığı konuşmayı dinletti. Genç, “Münevver Karabulutların, Özgecanların katletilmesi dursun. Erkekler kadına şiddete son versin” sözlerinden ötürü Aytemiz’i bir kez daha tebrik etti.

GENÇ, ÇOCUKLARLA “KARLI KAYIN ORMANI”NI SÖYLEDİ

000554

Genç daha sonra vakıfta eğitim gören ve bugün (Salı) 22 yaşına basan Eren Boran’ın da doğum gününü vakıftaki diğer çocuklarla doğum günü pastası keserek kutladı. Pastanın mumlarını çocuklarla birlikte üfleyen başkan Genç, daha sonra çocuklarla “Karlı Kayın Ormanı” ve “Kara Tren” türkülerini söyledi.

DOWN SENDROMLULAR KAFESİ SÖZÜ VERDİ

0547

Vakıfın emektar çalışanları ve eğitmenler, Genç’e vakıfta rehabilite edilen çocukların çoğunun çalışabilir durumda olduklarını belirterek, Şişli Belediyesi’nde olduğu gibi Sarıyer’de de bir Down Sendromlular Kafesi açılmasını istedi. Genç ise İZEV yetkililerini kırmayarak, yardımcılarıyla görüştükten sonra hem bahçesi olmayan vakıf merkezinin, daha geniş ve yeterli yaşam alanı olan bir yere taşınması için hem de Down Sendromlular Kafesi’nin açılması için vakfa yer tahsis edecekleri sözünü verdi.

“BAŞKAN BİZİ DİSKOYA GÖTÜR”

021

Başkan Genç’e sevgi gösterilerinde bulunan çocuklar, Genç’ten kendilerini diskoya götürmesini istedi. Genç ise çocukları kırmayarak Sarıyer’deki bir diskoya rutin çalışma saati dışında, gündüz götürebileceğini söyledi. Başkan Genç, ayrıca çocukların Tarkan konseri isteğini de kırmayarak, “Tarkan’a konser verdiremeyiz ama konser verirse sizi götürürüz” dedi. Duygusal dakikaların da yaşandığı buluşma, çocukların Başkan Genç ile çektirdiği özçekimlerle son buldu.

İZEV 1989’DA KURULDU

00041

1989 yılında dernek olarak kurulan ve 1997 de vakıf tüzel kişiliğinde yapılanan İZEV (İstanbul Zihinsel Engelliler için Eğitim ve Dayanışma Vakfı ) evlatları zihinsel engelli mütevelli üyeler tarafından oluşturulmuştur. Kuruluşundan bu yana İZEV’ in çalışmaları daha çok özel eğitime muhtaç çocukların gereksinimleri yönünde gerçekleşmiştir. 0-25 yas zihin engelli çocuğa rehabilitasyon, terapi, ilköğretim ve mesleki eğitim hizmetleri veren Saadet İlköğretim Okulu ve Mesleki Eğitim merkezinin kurucusu ve destekçisi olmuştur. Adi geçen kurumun rehabilitasyon ve terapi merkezi ve korumalı işyeri binası vakfımız ve vakıf üyelerimiz tarafından yaptırılarak kamuya hibe edilmiştir.

00554604450040
000
0045

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir