GündemManşet

DARBE GİRİŞİMİ VE SONRASINDA SARIYER’DE NELER YAŞANDI?

sariyer-de-darbe-girisimi-sonrasi-neler-yasandi-1

_ayrac

Türkiye’yi sarsan darbe girişiminin ardından tüm yurtta olduğu gibi Sarıyer’de de hareketlilik yaşanıyor. SARIYER GAZETESİ olarak şu saate kadar ilçede yaşanan olayları sizler için derledik.

_ayrac

İşte 15 Temmuz’dan şu saate kadar yaşanan olayların özeti;

***

15 Temmuz darbe girişimi sırasında Reşitpaşa’da Fatih Satır isimli 26 yaşında bir genç vurularak şehit edildi, Derbent Eski Muhtarı Metin Ateş’in yeğeni Çetin Can da Boğaz Köprüsü’ndeki hain saldırıda yaşamını yitirdi. Toplam 2 şehidin verildiği Sarıyer’de özellikle Reşitpaşa İMKB (Borsa) önünde yaşanan olaylarda ise çok sayıda vatandaş yaralandı. FETÖ’cü cuntacıların açtığı ateşte ilçe genelinde toplam 42 kişinin yaralandığı öğrenildi. En çok yaralanmanın borsa önünde olduğu ifade edilirken, yaralıların birçoğunun hastanelerde tedavi altına alındığı, bazılarının ise taburcu edildiği vurgulandı.

***

Sarıyer’de cuntacılarla sivil halkın en sıcak saatler yaşadığı Borsa önündeki olaylarda, Sarıyer Belediyesi Eski Başkan Yardımcısı Ali Usta ile eşi Jale Usta’da vurularak hastanelik oldu. Vatandaşların borsa önünde bulunan tankların İstinye’ye inmesini önlemek için yollarda araçlarla barikat kurdukları öğrenildi.

***

İlçe genelinde ise özellikle akşamları demokrasi nöbetleri devam ediyor. Sarıyer Meydanı’nda akşam saatlerinden itibaren ellerinde Türk bayraklarıyla toplanan binlerce kişi olası yeni bir darbeye geçit vermemek için nöbet tutuyor. AK Parti İlçe Başkanı Salih Bayraktar ve ilçe yöneticilerince koordine edilen binlerce partili Sarıyer’de adeta teyakkuz halinde…

***

Ak Parti Sarıyer İlçe Teşkilatı’na bağlı isimlerin de bulunduğu pek çok işi İstanbul’da pek çok farklı kurum önünde nöbet tutmaya devam ediyor. Bu arada Sarıyer’den Kağıthane’deki AKOM Binası’na da giden bazı partililer bina içinde ve önünde nöbet tutmaya devam ediyorlar. Öte yandan demokrasi nöbetine destek için AKOM’a gitmekte olan ve üzerinde çok sayıda kişinin bulunduğu bir kamyona kimliği belirsiz kişilerce ateş açıldı. Saldırıda 3 kişinin yaralandığı iddia ediliyor.

SARIYER GAZETESİ olarak ülkemizde demokrasiden yana mücadele veren tüm halkımıza ve özellikle şehit yakınlarına bir kez daha başsağlığı diliyoruz…

***

İŞTE BORSA’DA ÖNÜNDEKİ ÇATIŞMA SONRASI HASTANEDE YAŞANAN PANİK

https://youtu.be/WeOpddZi6CU

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir