GündemManşet

Vicdansızlar! 15 TL değerindeki çalınan rögar kapağı, Sarıyer Belediyesi işçisinin ölümüne neden oldu

istinye-rogar-cukuru1-2

_ayracİstinye’de İSKİ’ye bağlı 15 TL değerindeki kanalizasyon rögar kapağı kimliği belirsiz hırsızlar tarafından çalındı. Sarıyer Belediyesi Temizlik İşleri’nde görevli Semavi Güneş, gece çöp toplarken vicdansızların kapağını çaldığı rögar çukuruna düşerek yaşamını yitirdi. 15 metrelik çukurda boğularak hayatını kaybeden Güneş’in cesedini, olay yerine çağrılan itfaiye ekipleri güçlükle çıkardı.

_ayrac

BEKİR BATU/ SARIYER GAZETESİ

Sarıyer Belediyesi bir temizlik işçisini hırsızların yaptığı vicdansızlık yüzünden kaybetti. Olay, İstinye’de Bostan Sokak ile Değirmen Sokağı’n kesiştiği noktadaki çöp bidonlarının bulunduğu yerde meydana geldi.

15 TL’LİK RÖGAR KAPAĞI YÜZÜNDEN CİNAYET

istinye-rogar-cukuru1-3

Sarıyer Belediyesi Temizlik İşçisi Semavi Güneş, kapağı çalındığı için üstü açık olan rögar çukuruna düşerek hayatını kaybetti. Dün akşam saat 22.00 sıralarında meydana gelen olayda Güneş, yaklaşık 15 metrelik çukura düştü, boğularak yaşamını yitirdi. Hırsızların çaldığı rögar kapağının sadece 10-15 TL değerinde olduğu öğrenildi.

Olaydan sonra bölgeye polis ve itfaiye ekipleri çağrıldı, geç saate kadar süren çalışmalardan sonra talihsiz işçinin cesedi çukurdan çıkarıldı. Olaydan sonra bölgeye gelen İSKİ yetkilileri, çalınan kapağın yerine yenisini monte etti ve betonlama çalışması yaptı. Bugün de çok sayıda gazeteci bölgeye gelerek röportajlar ve haber takibi yaptı.

MUHTAR ALKAN; “HIRSIZLAR CİNAYET İŞLEDİ”

Olay yerinde Sarıyer Gazetesi’nin sorularını yanıtlayan İstinye Muhtarı Recep Alkan; “Hırsızlar bir gün önce buradaki kapağı çalmışlar, belediye işçisi de gece çalışırken açık rögara düşüp hayatını kaybetti. Bu olayda tüm sorumluluk hırsızlardadır. Hırsızların bir an önce yakalanması ve cezalandırılması gerekiyor” diye konuştu.

DAYI OSMAN EVREN; “OLAYIN TAKİPÇİSİ OLACAĞIZ”

istinye-rogar-cukuru1-5

Merhum Semavi Güneş’in dayısı Osman Evren de olay yerine gelerek yeğenin yaşamını yitirdiği yerde incelemelerde bulundu. Gazetecilere açıklamalar yapan Evren; “İstanbul’da bu tür olaylar hep yaşanıyor ancak hiçbir önlem alınmıyor. Yetkililer bu konuda daha duyarlı olmalı” diye konuştu. Cenazenin İstinye Devlet Hastanesi’nde olduğunu söyleyen Evren; “Savcı bey şuan hastanede. Onun vereceği karara göre yeğenimizi memleketimiz Zonguldak Çaycuma Çoburlar Köyü’nde toprağa vereceğiz. Cenazenin ne zaman defnedileceği savcı beyin otopsi isteyip istememesine bağlı olarak değişecek” dedi.

POLİS KAMERA KAYITLARINI İNCELEMEYE ALDI

semavi-gunes1

Öte yandan Sarıyer İlçe Emniyet Müdürlüğü, rögar kapağını çalan vicdansızların yakalanması için çalışma başlattı. Olayın gerçekleştiği noktada bulunan fabrikadaki kamera görüntülerine el koyan polis, hırsızların yakalanması için çalışmalarını sürdürüyor.

ŞÜKRÜ GENÇ; “BÖYLE VİCDANSIZLIK OLMAZ”

Sarıyer Gazetesi’ne konuşan Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, hırsızların vicdansızlığı yüzünden genç yaşta bir insanı kaybettiklerini söyledi. Belediye görevlisinin yaklaşık 10 yıldır belediyede çalıştığını söyleyen Genç; “İSKİ’nin rögar kapağını çalan hırsızların en kısa sürede yakalanması ve cinayetten cezalandırılması gerekiyor. Bunu yapanlar insan olamaz. Bu kapağı çalanlar buraya bir insanın düşebileceğini zaten biliyordur” diye konuştu. Olayda kurum olarak kendilerinin bir sorumluluğu bulunmadığını ifade eden Genç; “Burası zaten İSKİ’ye ait bir rögar kapağı. Sarıyer Belediyesi’yle ilgili bir durum yok. Bu konuda kasıtlı olarak bilgi kirliliği yaratmak isteyenler olabilir” şeklinde konuştu.

istinye-rogar-cukuru1-1  istinye-rogar-cukuru1-4   istinye-rogar-cukuru1-7

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir