GündemManşet

Ayazağa’da intihar notu bırakan adam ormanlık alanda intihar etti

 sariyer-de-kendini-asan-adam-geride-bu-notu-birakti--1462347512_ayracSarıyer Ayazağa’da aracıyla ormanlık alan giden iki çocuk babası Kenan Aktaş, eşine veda mektubu bıraktıktan sonra kendini ağaca astı. Aktaş’ın olay günü intihar şüphesiyle polis tarafından arandığı öğrenildi._ayrac

Bir otomotiv şirketinde tamirci olarak çalışan 2 çocuk babası 47 yaşındaki Kenan Aktaş’ın cesedi Sarıyer Ayazağa’da ormanlık alanda oynayan çocuklar tarafından bulundu. Aktaş’ın dün sosyal medya hesabında yazdığı intihar notu nedeniyle polis tarafından aradığı öğrenildi. Olay günü sabah saatlerinde işe giden Aktaş, bir süre sonra sosyal medya hesabından intihar edeceğine dair bir not paylaştı. Ardından iş yerinden ayrılan Aktaş, aracına binerek Ayazağa’daki ormanlık alana geldi. Eşinin sosyal medya hesabından intihar notu paylaştığını gören Gülizar Aktaş ise tüm çabalarına rağmen kendisine ulaşamadı.

“EŞİM İNTİHAR EDEBİLİR” DİYEREK İHBARDA BULUNDU
SARIYER’DE BİR OTOMOTİV ŞİRKETİNDE ÇALIŞAN 2 ÇOCUK BABASI 47 YAŞINDAKİ KENAN AKTAŞ, ARACIYLA GELDİĞİ ORMANLIK ALANDA EŞİNE VEDA MEKTUBU BIRAKARAK, KENDİNİ AĞACA ASTI. (DOĞAN CAN CESUR/İSTANBUL-İHA)

Eşine ulaşamayan Aktaş önce iş yerini aradı. İş yerinden sabah saatlerinde ayrıldığını öğrenen kadın, 155 Polis İmdat hattını arayarak “eşim intihar edebilir” diye ihbarda bulundu. İhbar üzerinde haber merkezinden İstanbul polisine, Aktaş’ın intihar edebileceği yönünde anons edildi. Aramalar sürdüğü esnada okuldan çıkan 4 çocuk, saat 16.30 sıralarında ormanlık alanda ağaca asılmış bir şahıs gördü.

ÇIĞLIK ÇIĞLIĞA KOŞMAYA BAŞLADILAR
2(314)

Yaşadıkları korkuyla çığlık çığlığa koşmaya başlayan çocukları, o esnada mezarlık ziyaretine gelen Fuat Haktanır durdurdu. Ağlayarak Haktanır’a sarılan çocuklar, ağaçta birinin asılı olduğunu söyledi. Bunun üzerine taburenin yanında ağaca asılı şahsı gören Haktanır, polis ekiplerine ihbarda bulundu. İhbar üzerine olay yerine gelen polis ekipleri, ağaçta asılı olan şahsın sabah saatlerinde anons edilen Kenan Aktaş olduğunu belirledi.

EŞİNE DUYGUSAL BİR MEKTUP BIRAKIP İNTİHAR ETTİ

Aktaş’ın hayatını kaybettiğinin belirlenmesinin ardından olay yerine gelen inceleme ekipleri, yaklaşık 2 saat inceleme yaptı. Cumhuriyet savcısıyla birlikte yapılan incelemenin ardından Aktaş’ın cenazesi asılı olduğu yerden indirilerek ceset torbasına koyuldu. Daha sonra savcı ve olay yeri inceleme ekipleri, Aktaş’ın aracında incelemelerde bulundu. Savcının nezaretinde açılan araçtan Aktaş’ın eşine yazdığı veda mektubu çıktı. İntihar etmeden önce eşine “Canım Karım Gülizar” başlığıyla duygu dolu bir mektup yazarak ön cama bırakan Aktaş’ın psikolojik problemleri olduğu öğrenildi. Ekipler tarafından incelenen mektup, delil torbasına koyuldu. Aktaş’ın cenazesi ise cenaze aracıyla Adli Tıp Kurumu morguna kaldırılırken, ondan geriye ailesiyle birlikte mutlu fotoğrafları kaldı.

“4 TANE ÇOCUK ÇIĞLIK ATARAK BİR ANDA ÜSTÜMÜZE ATLADI”
sarıyer

Yaşadığı olay nedeniyle şokta olan Fuat Haktanır, “Yakınımızı ziyarete geldik, 4 tane çocuk ağlayarak ve çığlık atarak bir anda üstümüze atladılar. Ben birine sarılarak, ‘Ne oldu abicim?’ dedim. ‘Abi orada birini gördük, kendini asmış’ dedi. Çocukları biraz teselli ettikten sonra buraya geldim. Baktık ki gerçekten biri kendini burada asmış. Çok üzgünüz, gerçekten şu an bilmiyorum” dedi. Savcılık olayla ilgili soruşturma başlattı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir