GündemManşet

25. TEB Ödülleri Sarıyer’de sahiplerini buldu!

TEB ÖDÜL TÖRENİ TOPLU RESİM_ayracTürkiye Tiyatro Eleştirmenleri Birliği tarafından 25. düzenlenen ödül töreni Eski Büyükdere İskelesi’nde yapıldı. Ödül törenine tiyatro ve sinema dünyasından çok sayıda ünlü sima katıldı._ayrac

HAKAN TAŞ- TAŞKIN YÜKSEL/ SARIYER GAZETESİ

Türkiye Tiyatro Eleştirmenleri Birliği (TEB) tarafından verilen geleneksel 25. TEB Ödülleri sahiplerini Sarıyer’de buldu. BEZE Grubun danışmanlığında, Eski Büyükdere İskelesi’nde gerçekleştirilen ödül törenine sinema ve tiyatro dünyasından pek çok ünlü sima katıldı. Gecenin sunuculuğunu tiyatro ve sinema oyuncusu Ece Dizdar yaptı.

İŞTE ÖDÜL ALAN O İSİMLER

Gecede Yılın Oyunu “Hayal-i Temsil”, Yılın Kadın Oyuncusu Laçin Ceylan, Yılın Erkek Oyuncusu Yiğit Sertdemir ve Alan Ciwan olarak belirlenirken, tiyatro sanatçısı Ferhan Şensoy ve Gönül Orbey ile tiyatro eleştirmeni Seçkin Selvi olarak 2016 TEB Onur Ödülü’ne layık görüldü. Müzisyen Çiğdem Erken ise performansıyla konuklara keyifli dakikalar yaşattı.

PROVOKASYONLARA RAĞMEN ÖDÜL FERHAN ŞENSOY’UN

TEB 2016 Onur Ödülü bu yıl iki farklı alanda tiyatroya emek veren iki tiyatro insanına verildi. Bu ödüllerden ilki yıllardır özel tiyatro yapmanın zorluklarına göğüs gererek sanatını seyircisiyle buluşturan, Ses Tiyatrosu’nu tiyatro dünyasına yeniden kazandırmakla kalmayıp ayakta tutmak için tüm çabasını sürdüren, sanat yaşamı boyunca zaman zaman karşılaştığı engellemelere rağmen sanatının politik söyleminden asla vazgeçmeyen Ferhan Şensoy layık görüldü.

ONUR ÖDÜLÜ SEÇKİN SELVİ’YE VERİLDİ

Onur Ödülüne değer görülen diğer bir kıymetli isim ise 60’lı yılların sonundan bu yana hem Anadolu’yu dolaşarak oyunları irdeleyen, 70’li yılların başlarında tiyatro dergileri çıkaran, genç eleştirmenlere örnek olan, eleştiriye dinamizm kazandıran Seçkin Selvi. Tiyatro Eleştirmenleri birliği üyeleri tarafından 2016 yılı TEB Ödülleri’ne değer görülen eser ve sanatçılar, 2015-2016 sezonunda sahnelenen tiyatro oyunlarını göz önünde bulundurularak belirlendi.

Daha fazla göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler