GündemManşet

25 yıllık kaba inşaata son ihtar; “Ya yapın ya da yıkacağız”

URAN

_ayrac

Sarıyer Belediyesi, Hacıosman’da yaklaşık 25 yıldır kaba inşaat halinde bekleyen otel için Uran Holding’i uyardı. “Projeyi tamamlayın yoksa yıkarız”

_ayrac

CHP’li Sarıyer Belediyesi, ilçede yaklaşık 25 yıldır atıl vaziyette bekleyen ve çevredeki vatandaşlar için tehlike arz eden kaba inşaatlarından birisi olan Cumhuriyet Mahallesi Hacıosman’daki Uran Otel inşaatı için holding yetkililerini uyardı. 2002 yılından bu yana kaba inşaat halinde bekleyen Hacıosman’daki Grand Prestige İstanbul adlı otel için devreye giren belediye, mal sahibi Uran Holding’e “Projeyi bitirmezseniz yıkacağız” dedi.

PATRON ÖLDÜRÜLDÜ, PROJELER DURDU

Yapı ruhsatları geçtiğimiz yıllarda mahkeme tarafından iptal edilen otel için yeni imar planlarına uygun olarak ruhsat alması gereken Uran Holding’in 24 kat inşaat hakkı bulunuyor. Temeli 90’lı yıllarda İsmet Uran tarafından atılan otel inşaatı, ünlü iş adamının 1995 yılında uğradığı silahlı saldırıda öldürülmesinin ardından durmuştu.

Önceliği Ankara’daki konut projelerine veren Uran Holding, 317 odalı beş yıldızlı otel ve 108 rezidansın yer alacağı proje için yakın zamanda adım atmazsa Sarıyer Belediyesi yıkım işlemini gerçekleştirecek. Yıkım masrafları da Uran Holding’e ödetilecek. Uran Holding yetkilileri, şu an için söz konusu inşaatla ilgili net bir takvim bulunmadığını söyledi.

tarabya-elektrik-kesintisi1-1

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. yıllardır enkaz gibi duruyor bir allahın kuluda ses çıkarmıyor
    yapacaklarsa yapsınlar yoksa çirkin görüntüyü ortadan kaldırsınlar
    rezillkten başka bir şey değil

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu