GündemManşet

“Sarıyer’de okuma yazma bilmeyen kalmayacak”

sariyer-halk-egitim-sariyer-olay1 (7)

_ayracSarıyer Halk Eğitim Merkezi’nde kurslara katılanlara başarı belgeleri törenle dağıtıldı. Törende konuşan Sarıyer Kaymakamı Gürsoy Osman Bilgin, “Sarıyer’de okuma yazma bilmeyen kalmayacak” dedi._ayrac

IRMAK USTA – SARIYER GAZETESİ

Sarıyer Halk Eğitim Merkezi’nde bir yıl boyunca verilen kursları başarıyla tamamlayan kursiyerlere, yapılan törenle başarı belgeleri verildi. Sarıyer Merkez’de bulunan Halk Eğitim Merkezi’nde düzenlenen belge teslim törenine Sarıyer Halk Eğitim Merkezi Müdürü Özay Sert ve Sarıyer Kaymakam’ı Gürsoy Osman Bilgin ile Sarıyer Belediyesi Başkan Yardımcısı İsmail Erdem ve mahalle muhtarları katıldı.
sariyer-halk-egitim-sariyer-olay1 (8)

55 FARKLI DALDA 750 KURSU 12 BİN KİŞİ TAKİP ETTİ

Törenin açılış konuşmasını yapan Sert tüm ekibine, müdür yardımcılarına, öğretmenlere ve usta öğrencilerine teşekkürlerini iletti. İstiklal Marşı’nın ardından sahneye çıkan Sarıyer Kaymakam’ı Gürsoy Osman Bilgin ise “Bu merkezlerde teknolojiden, el becerilerine, sosyal alanlardan, kültürel alanlara kadar birçok eğitim verilmektedir. Bizi 55 farklı dalda da, 750 kurs, 12 bin kursiyer takip etmiş. Kurs açılması için 10 kişinin müracaatı gerektiğini söyleyen Karaman; yeter ki halkımız istesin başvuru yapsın” dedi.

“SARIYER’DE OKUMA YAZMA BİLMEYEN KALMAYACAK”
20160517_112351

Açtıkları 47 adet okuma yazma kursuna 309 vatandaşın devam ettiğini ekleyen Bilgin, “Bir vatandaşımız dahi bize ulaşsa biz o kişiye öğretmen görevlendiririz. Sarıyer’de okuma yazma bilmeyen kimse kalmayacak” dedikten sonra kursiyerleri tebrik etti. Bilgin, Halk Eğitim Müdürü’nü, burada çalışanları, organizasyonu gerçekleştirenlere, mahalle muhtarlarına ve Milli Eğitim Müdürüne de teşekkürler etti.

FOLKLER EKİBİ VE DEFİLEYE YOĞUN İLGİ
20160517_123039

Kursiyerlerin gerçekleştirdiği Antalya yöresine ait folklor gösterisi ve yine kursiyerler tarafından tasarlanıp dikilen kıyafet defilesi gelen törene katılanlar tarafından ilgiyle izlendi.
sariyer-halk-egitim-sariyer-olay1 (4)

Günay Aksu tarafından hazırlanan 12 kişiden oluşan Ritim Grubu da gelen konuklara zevkli dakikalar yaşattı. Göze ve kulağa hitap eden gösterilerinin ardından kursta başarı gösteren okuma yazmayı öğrenmiş kursiyerlere kaymakam tarafından belge verildi.

TÜM KATILIMCILARA İKRAMLAR DAĞITILDI
sariyer-halk-egitim-sariyer-olay1 (1) sariyer-halk-egitim-sariyer-olay1 (2)

Dağıtılan belgelerin ardından Kaymakam Osman Bilgin, açılış kurdelesini keserek yıl sonu sergisinin açılışını yaptı. Odaları tek tek dolaşan kaymakam ve halk yapılan eserleri çok beğendi. Gezilen serginin ardından kursiyerler tarafından yapılan yiyecekler, katılımcılara ikram edildi.

sariyer-halk-egitim-sariyer-olay1 (5)

sariyer-halk-egitim-sariyer-olay1 (3)   sariyer-halk-egitim-sariyer-olay1 (6)

sariyer-halk-egitim-sariyer-olay1 (10)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir