GündemManşet

CHP Sarıyer Ankara patlamasında hayatını kaybedenleri andı

    Kullanılacaklar (2)_ayrac

Ankara’da yaşanan patlamada hayatını kaybeden 37 yurttaş, CHP Sarıyer İlçe Başkanlığı önünde anıldı. Hayatını kaybedenler anısına 1 dakikalık saygı duruşu düzenlendi.

_ayrac

CHP Sarıyer İlçe Başkanlığı dün akşam saatlerinde Ankara’da 37 yurttaşın yaşamını yitirdiği 175 kişinin de yaralandığı terör saldırısını kınayarak, patlamada hayatını kaybedenlerin anısına 1 dakikalık saygı duruşu düzenledi. İlçe başkanlığı önünde yapılan anmaya parti üyeleri ve Sarıyerliler katıldı. Anma esnasında İlçe başkanlığı binasına üzerinde kırmızı karanfil bulunan ve “Arık yeter barış için tüm güçler birleşsin! 2011 Roboski, 2013 Reyhanlı, 2015 Diyarbakır, 2015 Suruç, 2015 Ankara Garı, 2016 Ankara, 2016 Ankara” yazılı siyah bir pankart asıldı.

“HEPİMİZ VATANI SAVUNMAK ZORUNDAYIZ”
Kullanılacaklar (4)

Saygı duruşu öncesi konuşan CHP Sarıyer İlçe Başkanı Mehmet Deniz, Türkiye’de uzun süredir yaşanan terör olaylarından dolayı AK Parti’li yöneticilerin hiçbir şekilde özür dilemediğinin altını çizerek, “Hangi partiden, hangi düşünceden olursanız olun ama vatanı hepimiz savunmak zorundayız. Ulusal birlik ve beraberliğimizi korumak zorundayız” dedi.

Kullanılacaklar (1)

Olanlar karşısında sadece üzülmekle yetinilemeyeceğini belirten Deniz, şöyle konuştu: “Elimizden alınabilecek her şeyi aldılar. Şimdi de canlarımızı alıyorlar. Artık gerçekten bir şeyler yapmak zorundayız. Klasik yöntemlerin dışında herkes sorumluluk üstlenmiş ve bir şeyler yapma çabası içinde. Amerika, Ankara’daki vatandaşlarını terör konusunda uyarıyorken, bizim yöneticilerimizde bir tık yok.

“MAALESEF BİR ÖZÜR BİLE DİLEMEDİLER”
Kullanılacaklar (6)

Bir işyerinde küçücük bir kaza ya da kargaşa olsa ve orada birkaç kişi hayatını ölse, o iş yerinin sahipleri, o işyerinin sorumluları, müdürleri tutuklanıyor, hapse atılıyor. Maddi ve manevi müeyyideye tabi tutuluyor. Ancak ülke kan gölüne dönmüş durumda, maalesef bir özür bile dilemiyorlar. CHP sürekli bu sıkıntıların yaşanacağını dile getirmesine rağmen kimse dinlemedi. Bu işten bir şekilde kurtulmak zorundayız. En son Ankara’da 37 vatandaşımız maalesef yaşamını kaybetti. Aralarında her kesimden, her yaştan insanlarımız var, üniversite öğrencisi gençlerimiz var. Çok acı çekiyoruz. Tabi, acı çekmek, ölenlere rahmet, ailelerine başsağlığı dilemek yetmiyor!

“TERÖR ÜLKEDE CİRİT ATIYOR”
Kullanılacaklar (3)

Hangi partiden, hangi düşünceden olursanız olun ama vatanı hepimiz savunmak zorundayız. Ulusal birlik ve beraberliğimizi korumak zorundayız. Terör nereden gelirse gelsin, buna karşı durmak zorundayız. Türkiye’deki terör maalesef yerli terör değil, uluslararası terör örgütleri ülkenin her tarafında cirit atıyor.”

Daha fazla göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler