GündemManşet

ANNESİNİ ÖLDÜREN ASLI SÖNMEZLER’İN ADLİ TIP RAPORU ÇIKTI

annesini-olduren-kizin-adli-raporu-cikti-h1479543441-967264

SARIYER GAZETESİ/ HABER MERKEZİ

Uskumruköy’deki evinde 57 yaşındaki annesi Belgin Hızal’ı boğarak öldüren 33 yaşındaki Aslı Sönmezler’in Adli Tıp raporu çıktı. Bir bankada üst düzey yöneticilik yapan annesini öldürdükten sonra teslim olan Sönmezler’e “akıl hastalığı ve zeka geriliği yoktur” raporu verildi.

Uskumruköy’de 26 Aralık 2015 tarihinde 33 yaşında ressam olan Aslı Sönmezler, oturdukları villada 57 yaşındaki annesi Belgin Hızal’la tartıştı. Tartışma sonucu Aslı Sönmezler, annesi Belgin Hızal’ı villanın mutfağında boğarak öldürdü. Sönmezler, daha sonra polisi arayarak teslim oldu.

SAVCILIK “TEDAVİ EDİLSİN” DEDİ

Vahşi cinayeti soruşturan savcılık, akli dengesinin yerinde olmadığı savıyla, genç kadın için ceza değil, tedavi talebiyle dava açtı. Ancak davanın kaderini etkileyecek, 4. Adli Tıp İhtisas Kurulu’nun 7 kişilik uzman heyetinin raporu çıktı.

sariyer-uskumrukoy-cinayet-anne-kiz

“AKIL HASTALIĞI VE ZEKA GERİLİĞİ YOKTUR” RAPORU VERİLDİ

İstanbul 20. Ağır Ceza Mahkemesi’ne ulaşan 9 sayfalık nihai raporda, genç kadının akli melekesinin yerinde olup olmadığını belirlemeye yönelik 3 kez kapsamlı muayene yapıldığı belirtilerek şöyle denildi: “Aslı Sönmezler’in muayenelerinde, cezai sorumluluğunu ortadan kaldıracak veya azaltacak derecede herhangi bir akıl hastalığı ve zekâ geriliği saptanmamıştır. İşlediği suça karşı cezai sorumluluğunun tam olduğu, oybirliğiyle mütalaa olunur”

KRONİK ŞİZOFREN TEŞHİSİ ÇIKMIŞTI

Üst düzey banka yöneticisi annesi Belgin Hızal’ı boğazlayarak öldüren Aslı Sönmezler için daha önce yapılan tetkiklerde, “bipolar affektif bozukluk”, “kronik psikotik bozukluk” ve “tedaviye dirençli kronik şizofreni” teşhisi konup cezai ehliyeti olmadığı ifade edilmiş, savcılık da buna dayanarak ceza talebinde bulunmamıştı.

Aslı Sönmezler hakim karşısına çıktı

Related Articles

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir