GündemManşet Altı

ARDAHAN SARIYER’E ANLATILDI..

Merkezi İstanbul Şişli’de bulunan ve çatısı altında 50’ye yakın Ardahan Derneğinin bir araya geldiği Ardahan Dernekler Federasyonu dünyanın önemli metropollerinden olan İstanbul’da Ardahanlıların varlığını hissettirmeye devam ediyor.

ARDAHAN (1)

Resmi kayıtlara göre 280 bin, gayri resmi söylemlere göre 600 bin Ardahanlının yaşadığı İstanbul’da güçlü bir lobi oluşturmak için çabalayan ve ‘Ardahanlıların Buluştuğu Merkez’ sloganı ile yola çıkan Ardahan Dernekler Federasyonu 39 İlçesinde 39 Ardahan İl Derneği kurmaya çalıştığı İstanbul’un ilçe ziyaretlerine Sarıyer’de devam etti.

ARDAHAN (2)

Gazeteci Fakir Yılmaz’ın genel başkanlığına gelmesinden sonra hareketli günler yaşayan ve yönetimi ile çatısı altında bulunan dernek yöneticileri ile birlikte önce bir çok Ardahanlının yaşadığı İstanbul Esenyurt ve Beykoz’da ki siyasi parti teşkilatlarını ziyaret edip, Ardahanlıların siyasetçilerden beklentilerini birer dosya ile TBMM’sin de grubu bulunan partilerin temsilcilerine sunan ARDA/FED geçtiğimiz günlerde de yine bir çok Ardahanlının yaşadığı İstanbul’un sahil ilçelerinden olan Sarıyer’de CHP; HDP; MHP ve AK Parti İlçe Teşkilat e Örgütlerini ziyaret ederek bölgede ki Ardahanlıların siyasetteki beklentilerini partilerin ilçe yöneticilerine aktardı.

İstanbul Sarıyer Ardahanlılar Derneğinin ev sahipliğini yaptığı ziyarette önce büyük kurultay’dan sonra 150 partili ile Diyarbakır’a giden CHP Sarıyer İlçe Başkanlığını ziyaret eden Ardahan Dernekler Federasyonu Yöneticileri Sarıyer yerelinde iktidar olan CHP’nin oy potansiyelinde bölgede 3. sırada olan Ardahanlıların Sarıyer Belediyesinde ki beklentilerini CHP Sarıyer İlçe Başkanı Mehmet Deniz’e aktardı.

ARDAHAN (3)

Sarıyer Ardahanlılar Derneği Başkanı Orhan Topçu Başkanlığında Sarıyer Ardahanlılar Derneğinde bir araya gelen ve ARDA/FED KUrucu Başkanı Güven Doğruyol, Cemil Şit, Nejdet Atbaş, Ömer Dündar, Hikmet Gökdemir, Hacı Halil Yılmaz ile birlikte Sarıyer’de ki parti temsilcilerini ziyaret eden ARDA/FED Genel Başkanı Gazeteci Fakir Yılmaz daha sonra HDP Sarıyer İlçe Örgütünü ziyaret etti.

Burada, HDP İlçe Başkanı Tekin Yıldoko ve HDP’li yöneticileriyle Güneydoğu’da yaşanan çatışmalar ve kentlerde ki sokağa çıkma yasaklarını HDP’liler ile masaya yatıran ARDA/FED bir an önce barış sürecine geri dönülmesi gerektiğine dikkat çekti.

CHP ve HDP’den sonra MHP’yi ziyaret eden ve Ardahanlı MHP İlçe Başkan Yardımcısı Atakan Çelik ile birlikte MHP Sarıyer İlçe Başkanı Ünal Bilgiç ile bir süre görüşen ARDA/FED Heyeti Sarıyer’de ki imar sorununu konuştular. MHP’nin bu yöndeki çabalarını anlatan MHP İlçe Başkanı Bilgiç yerel e genelde iktidar olmadıkları halde Sarıyer’in sorunlarının çözümünde ellerinde geleni yaptıklarını belirtti.

ARDAHAN (4)

Esenyurt e Beykoz’dan sonra Sarıyer’de ki siyasi parti teşkilat ve örgütlerini ziyaret edip, bu bölgelerde ki Ardahanlıların siyasette ve siyasilerden beklentilerini belirten birer dosya sunan Ardahan dernekler Federasyonu Genel Başkanı Gazeteci Fakir Yılma ve Beraberinde ki heyet son olarak Sarıyer AK Parti İlçe Teşkilatını ziyaret ettiler.

AK Parti İlçe Başkanı Salih Bayraktar ve yönetici arkadaşları ile sıcak bir atmosferde sohbet eden , başta Doğu ve Güneydoğu’da olmak üzere ülke yaşanan sorunların üzerinde uzun uzun tartışan Ardahan heyeti, var olan sorunların çözümünde birinci görevin ülke genelinde 13 yıldır iktidar olan AK Parti’nin görevi olduğuna işaret ettiler.

Daha fazla göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler