GündemManşet

ADD Sarıyer Şubesi’nde Fahrettin Serdaroğlu yeniden başkan seçildi!

add21

_ayrac

Sarıyer Belediyesi Eski Evlendirme Dairesi’nde dün yapılan Atatürkçü Düşünce Derneği Sarıyer Şubesi 10. Olağan Kongresi’nde mevcut başkan Fahrettin Serdaroğlu yeniden başkan seçildi. Serdaroğlu en çok oyu alanlar sıralamasında 4. sırada yer alırken, derneğin yeni yönetim kurulunun aldığı karar doğrultusunda yeniden başkan seçildi. Kongrede CHP’li Mustafa Balcı ile Fahrettin Serdaroğlu arasında sözlü atışma yaşandı.

_ayrac

HABER MERKEZİ/ SARIYER GAZETESİ

Sarıyer Belediyesi Eski Evlendirme Dairesi salonunda gerçekleştirilen ADD Sarıyer Şubesi Kongresi’nde, mevcut başkan Fahrettin Serdaroğlu en çok oyu alanlar sıralamasında 4. sırada yer almasına rağmen yönetim kurulu kararıyla yeniden başkan seçildi. Yaklaşık 20 yıldır dernekte başkanlık yapan Sarıoğlu, bir kez daha bu görevi sürdürecek.

mustafabalci1

SÖZLÜ SATAŞMALAR YAŞANDI

CHP İstanbul Milletvekili Didem Engin, CHP Sarıyer Belediye Meclis Üyeleri Fatik Eker, Aysin Günen ve Mustafa Balcı ile Sarıyerliler Derneği Başkanı Hayati Kaptanoğlu, Türk Kadınlar Birliği Sarıyer Şube Başkanı Hülya Demir, eski Belediye Başkan Yardımcısı Adnan Ayber ve eski Belediye Meclis Üyesi Hacı Mehmet Bayraktar’ın da katıldığı kongrede zaman zaman gergin anlar yaşandı. Özellikle derneğin kurucu üyelerinden Mustafa Balcı’nın Serdaroğlu’na yönelttiği eleştiriler salonda karşılıklı atışmaya neden oldu. CHP’li Balcı, “İnsanlar derneğe bilinçli olarak üye yapılmıyor. Burası emekli öğretmenler derneği değil. Son iki yılda hiç bir etkinlik yapılmadı. Etkinlik belediyede tiyatro seyretmek değildir. Artık yaşlandınız. Kenara çekilin. Bu iş böyle olmaz. Ölene kadar ben başkanlık yapacağım diye bir şey olmaz. Yanlış yapıyorsunuz. Zarar veriyorsunuz” deyince öfkelenen Serdaroğlu ise oturduğu yerden, “Benim bir tek tırnağıma gücün yetmez” diye bağırdı.

engin-denizhan-oguz-gercek1

EN ÇOK OYU SEDA İŞBECEREN ALDI

Öte yandan yapılan oylamada en çok oyu CHP Meclis Üyesi Fatik Eker’in kardeşi Seda İşbeceren (82) aldı. Listedeki diğer isimler Oğuz Gerçek 80, Engiz Denizhan 77, Fahrettin Serdaroğlu 73, Selahattin Kırçal 71, Zeki Arışan 70, Yakup Akdenz ise 59 oy aldı. Serdaroğlu’nun rakibi Emine Genç’e de 30 oy çıktı. Seçim sonucu alındıktan sonra ADD Sarıyer Şubesi Yönetim Kurulu ilk toplantısını hızlı bir şekilde gerçekleştirdi ve kendi aralarında Fahrettin Serdaroğlu’nu yeniden başkan seçti.

add-sariyer1 (1)  add-sariyer1 (6) add-sariyer1 (7)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir