GündemManşet Altı

ATV kazasında ölen Emir Sarı son yolculuğuna uğurlandı

  ozel-haber-atv-kazasinda-olen-cocuk-son-8419829_x_o_ayracGezmeye gittiği Kocaeli’de arkadaşıyla kullandığı ATV’nin uçurumdan yuvarlanması sonucu hayatını kaybeden Emirganlı 15 yaşındaki Emir Hafız Sarı, Yeniköy Mezarlığı’nda toprağa verildi._ayrac

Sarıyer Emirgan’da ailesiyle yaşayan 15 yaşındaki Emir Hafız Sarı, gezmeye gittiği Kocaeli’de arkadaşıyla birlikte gezerken, kullandıkları AVT’nin uçurumdan yuvarlanması sonucu hayatını kaybetti. Sarı’nın 17 yaşındaki arkadaşı Abdullah Şamir ise kazayı yaralı olarak atlattı.

BELEDİYE YÖNETİMİ CENAZEDEYDİ
1462734704444

Genç yaşta hayatını kaybeden Sarı için Emirgan Camii’nde cenaze töreni düzenlendi. Törene, Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, başkan yardımcıları, belediye meclis üyeleri, mahalle muhtarları, Sarı’nın babası Faruk, annesi Feriha, amcası Fahri, ağabeyleri, çok sayıda okul ve mahalle arkadaşı ile yakınları katıldı.

AİLE GÜÇLÜKLE AYAKTA DURDU
(ÖZEL HABER) ATV KAZASINDA ÖLEN ÇOCUK SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI ATV’NİN UÇURUMA YUVARLANMASI SONUCU HAYATINI KAYBEDEN 15 YAŞINDAKİ EMİR HAFIZ SARI, İSTANBUL’DA SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI KAZADAN YARALI KURTULAN ARKADAŞI ABDULLAH ŞAMİL, CENAZEYE KOLTUK DEĞNEĞİYLE KATILDI TÖRENDE SARI’NIN ARKADAŞLARININ GÖZYAŞLARI SEL OLDU

Hınca hınç dolan cami avlusundaki cenazede Sarı’nın okul arkadaşlarının gözyaşları sel oldu. Ailenin güçlükte ayakta durduğu törende ikindi namazına müteakip cenaze namazı kılınmasının ardından helallik alınarak dualar edildi. Ardından Sarı’nın cenazesi, gözyaşları içinde cenaze aracına koyularak defnedilmek üzere Yeniköy Mezarlığı’na götürüldü.

ARKADAŞINI SON YOLCULUĞUNDA YALNIZ BIRAKMADI
1641702

ATV kazasında yaralanan Abdullah Şamir de, arkadaşını son yolculuğunda yalnız bırakmadı. Kazadan yaralı olarak kurtulan Şamir, koltuk değneğiyle cenaze namazına katıldı. Güçlükle ayakta durduğu gözlenen Şamir’e arkadaşları destek oldu.

“ZOR BİR DURUM”
5730224b18c7733080c28d16

Olayın çok acı olduğunu ifade eden Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, “Buna söylenecek bir şey yok ama en büyük sıkıntı anne ve babaya Allah sabır versin. En önemlisi odur. Bu acı yüreklerinden çıkmaz.

ŞEHİT ANNESİ ÖRNEĞİNİ VERDİ

Bugün Anneler Günü, şimdi sabahtan bu yana o kadar programları katıldım ki şehit annemize ne diyeceksin? Ona Anneler Günün kutlu olsun nasıl diyeceksin? Aynı şekilde bugün yavrusu ölen anneye nasıl diyeceksin? Ancak yaşam böyle bir şey, ben gani gani rahmet diliyorum. Mekanı cennet olsun. Sizlere de teşekkür ederim, bu olayı duyuracaksınız ki çocuklar bundan ders çıkarsın. Maalesef sistemin getirdiği sıkıntılar var.

ATV İÇİN İYİ EĞİTİM GEREK”
KOCAELİ’DE İÇİNDE BULUNDUĞU ATV’NİN UÇURUMA YUVARLANMASI SONUCU HAYATINI KAYBEDEN 15 YAŞINDAKİ EMİR HAFIZ SARI, İSTANBUL’DA SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI. KAZADAN YARALI KURTULAN ARKADAŞI ABDULLAH ŞAMİL CENAZEYE KOLTUK DEĞNEĞİYLE KATILIRKEN, TÖRENDE SARI’NIN ARKADAŞLARININ GÖZYAŞLARI SEL OLDU. (DOĞAN CAN CESUR/İSTANBUL-İHA)

Bu araçlar iyi eğitim almadan, kullanımı kolay diye çocuklar üzerine çıkıyorlar. Ancak o kadar riskli tarafları var ki, işte o risklerden biriyle çocuklar şimdi kullanmışlar. Ailenin başı sağ olsun, yaralı kardeşimize de Allah şifa versin. Çok zor bir durum” dedi.

Daha fazla göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler