GündemManşet

AYAZAĞA’DA MUHTEŞEM HAFIZLIK MERASİMİ!

Ayazağa Erkek Kur’an Kursu’nun geleneksel olarak düzenlediği “Hafızlık İcazet Merasimi” mahalle sakinlerinin yoğun katılımıyla gerçekleştirildi.

HABER MERKEZİ/ SARIYER GAZETESİ

Ayazağa Merkez Camii’nde Pazar günü öğlen namazından önce gerçekleşen programa; İstanbul İl Müftü Yardımcısı Mehmet Yaman, Beyoğlu Müftüsü Aydın Yığman ve Sarıyer İlçe Müftü Vekili Harun Kalafat başta olmak üzere mahalle muhtarları, belediye meclis üyeleri ile çok sayıda STK temsilcisi katıldı.

KALAFAT: “120 BİN CİVARINDA HAFIZ VAR”

Programın açılışında konuşan Sarıyer Müftü Vekili Harun Kalafat yaptığı konuşmada Türkiye genelinde yüz yirmi bin civarında belgeli hafız yetiştirildiğini ve bu sayının giderek artacağını söyledi. Kalafat, Ayazağa Kur’an Kursu yöneticilerinin de bu konuda yaptıkları özverili çalışmalarından dolayı şükranlarını iletti.

Beyoğlu Müftüsü Aydın Yığman; yaptığı selamlama konuşmasında, hafızlık eğitiminin önemine dikkat çekerek; bu bağlamda yetişen hafızlarımızın sayesinde ümmeti Muhammed’i büyük bir vebalden kurtardıklarını kaydetti.

Ayazağa Kur’an Kursu Derneği adına konuşan İbrahim Altun da Ayazağa Mahallesi’nde 40 yılı aşkın bir zaman diliminde Kuran’a hizmet ettiklerini, yüzün üzerinde hafız yetiştirdiklerini, Kur’an eğitiminin ve hafızlarımızın artarak devam edeceğini söyledi. Altun ayrıca kursumuzdan mezun olan öğrencilerimizin Diyanet İşleri Başkanlığı’nca açılan İmam Hatiplik ve Kuran Kursu öğreticiliği sınavlarında başarılı olup görev aldıklarını da belirtti. Ardından icazet alan öğrenciler Mahsun Karakoyun, Eyüp Dilmaç, İnanç Karakoç, Metin Kaya, Sait Korkut, Ercan Görkan, Muharrem Karadayı, Gökhan Dilmaç Kur’an-ı Kerim tilavet ettiler.

YAMAN: “HAİN SALDIRILAR BİRLİĞİMİZİ BOZAMAZ”

Program da kapanış konuşmasını yapan İstanbul Müftü Yardımcısı Mehmet Yaman gündeme ilişkin Beşiktaş’ta yapılan menfur terör saldırısını lanetleyerek ülkenin birlik ve bütünlüğünü bozamayacaklarını, bu konuda halkımızın çok dikkatli ve uyanık olması gerektiğini söyleyerek, saldırıda hayatının kaybeden şehitlere Allah’tan rahmet gazilere ise acil şifalar diledi. Yaman konuşmasında bu hafızlık eğitiminin önemine değinerek bu müesseselerden yetişen neslin vatanına, milletine ve bayrağına bağlı bir nesil meydana geldiğini kaydetti. Yaman konuşmasında hafızların yetişmesinde emeği geçen Hocalara da ayrıca teşekkür etti.

Program yapılan konuşmalardan sonra hatıra fotoğrafları çekilerek icazet alan hafızlara hediyeler takdim edildi. Program yapılan ikramların ardından son buldu.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir