GündemManşet

BELEDİYE BAŞKANI ŞÜKRÜ GENÇ TALİMAT VERDİ, ŞEHİT ASKER TUNAHAN KARTAL’IN ADI KOCATAŞ’TA BİR PARKA VERİLDİ!

sehit-babasi-mehmetkartal1 copy

BEKİR BATU/ ÖZEL HABER 

Büyükdere’deki Karadeniz Et Lokantası‘nda garson olarak çalışan Mehmet Kartal’ın oğlu Uzman Çavuş Tunahan Kartal, Hakkari Dağlıca’da geçtiğimiz haftalarda şehit düşmüştü. Acılı baba Kartal, SARIYER OLAY’a “Oğlumun isminin ya bir parka ya da caddeye verilmesini istiyoruz. Böylece acımız biraz olsun hafifleyecek” diye konuşmuştu. SARIYER OLAY’da yayınlanan bu haber üzerine Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç’ten anlamlı bir karşılık geldi. Belediye Başkanı Genç; “Biz tüm şehitlerimizin isimlerini parklara ve caddelere veriyoruz. Merhum şehidimiz Tunahan Kartal’ın ismini de ilçemiz sınırlarındaki bir parka vereceğiz. Bu konuda arkadaşlarımıza gerekli talimatı verdim. Önümüzdeki günlerde parkın yerini açıklayacağız” diye konuştu.

ADI KOCATAŞ’TA PARKA VERİLDİ

sehit-tunahan-kartal1

Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç’in talimatı üzerine harekete geçen belediye ekiplerinin yaptığı incelemede şehit Tunahan Kartal’ın ismin babasının da yaşadığı Kocataş’ta bir parka verilmesi kararlaştırıldı. Müjdeli haberi şehit babasına Sarıyer Belediyesi Meclis Başkan Vekili Hüseyin Coşkun verdi. Şehit babasını arayan Coşkun, Başkan Genç’in talimatı üzerine şehidin adının Kocataş’taki bir parka verildiğini ve söz konusu parkın önümüzdeki günlerde yapılarak hizmete gireceğini müjdeledi.

ACILI BABA; “ŞÜKRÜ BAŞKANIMIZA SONSUZ TEŞEKKÜR EDİYORUM”

sukru-genc1 (5)

Müjdeli haberi alan acılı baba Mehmet Kartal, sesinin duyurulmasını sağlayan Sarıyer Gazetesi aracılığıyla Belediye Başkanı Şükrü Genç’e teşekkürlerini sundu. Kartal; “Sayın Şükrü Genç başkanımıza sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. Şehit oğlumun adı artık Kocataş’ta yaşayacak. Çok mutlu oldum. Benim de yaşadığım Kocataş’a böyle bir park yapılacak olması beni çok duygulandırdı. Bizi anlayan ve yanımızda olan bir belediye başkanımız var. Şükrü Genç’in sözünü tutması ve oğlumun adını parka verecek olması beni çok gururlandırdı. Yanımızda olduğu için SARIYER OLAY’a ve Sarıyer Gazetesi’ne çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Öte yandan Sarıyer Belediyesi’nin Ferahevler’de şehit Uğur Taşcı adına yaptıracağı parktaki çalışmalar son hızla devam ediyor. 10 dönümlük alanda kurulacak dev tesisin önümüzdeki haftalarda tamamlanması ve ilçeye kazandırılması amaçlanıyor. Belediye Başkanı Şükrü Genç de zaman zaman parkı denetleyerek çalışmaları yerinde takip ediyor.

tunahan-kartal-sehit1

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir