GündemManşet

Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan devreye girdi, Yeniköy’deki Kahve Limanı yıkımdan kurtuldu!

beyoglu-belediye-baskani-ahmet-misbah-demircan-yenikoy-deki-yikimi-durdurdu

_ayrac

Sarıyer’in en gözde semtlerinden Yeniköy’de dün hareketli saatler yaşandı. AK Partili eski siyasetçi TASKK Genel Başkanı Ali Düşmez’in oğlunun işlettiği Kahve Limanı isimli mekanda yıkım yapmak isteyen Büyükşehir Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri gerginliğe neden oldu.

***

Ali Düşmez ile tartışan zabıta ekipleri, saat 15.00’e kadar süre tanıdıkları mekandan Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan’ın devreye girmesi üzerine yıkım işlemi yapamadan ayrılmak zorunda kaldı.

_ayrac

kahve-limon-kafe-2

BEKİR BATU/ ÖZEL HABER/ SARIYER GAZETESİ

Boğaz’ın en popüler mahallelerinden Yeniköy’de dün sabah saatlerinde ilginç bir yıkım gerginliği yaşandı. Sarıyer Gazetesi’nin edindiği özel bilgilere göre, Sarıyer Askerlik Şubesi’nin yanındaki Kahve Limanı isimli mekanda yaşanan yıkım gerginliği, Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan’ın bizzat devreye girmesiyle çözüldü.

kahve-limon-kafe-1

30 KİŞİLİK ZABITA EKİBİ YIKIMA GELDİ

İstanbul Büyükşehir Belediyesi bünyesindeki Boğaziçi İmar Müdürlüğü’ne bağlı zabıtalar, dün sabah 10.00 sıralarında Yeniköy’ün sevilen isimlerinden Burak Akın ile tanınmış siyasetçi Ali Düşmez’in oğlu Mert Düşmez’in işlettiği Kahve Limanı isimli mekana yıkıma geldi. İddiaya göre mekanın ön kısmındaki portatif çatı kaçaktı ve ekipler bir şikayeti değerlendirmişti.

kahve-limon-kafe-9

Yaklaşık 30 kişilik zabıta ekibi, mekandaki yıkıma oksijen kaynak makineleriyle geldi. Ancak mekanın işletmecileri yıkıma direnerek duruma engel olmak istedi. Yeniköy Spor Kulübü Eski Başkanı, Ak Parti Beyoğlu Eski İl Genel Meclisi Üyesi ve Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu Genel Başkanı Ali Düşmez de oğlunun ortağı olduğu mekana gelerek zabıtalara engel olmak istedi. Ekibin başındaki mıntıka mühendisi türbanlı bayanla ve zabıtalarla uzun süre tartışan Düşmez, ekiplerden mekandan hemen uzaklaşmasını istedi. Ancak gerginlik giderek büyüyünce zabıtalar polisten destek istedi. Ortamın giderek gerilmesi üzerine zabıta ekipleri mekana söz konusu kaçak çatının kendileri tarafından yıkılması için saat 15.00’e kadar süre tanıdı. Zabıtalar, saat 14.30’da geri geleceklerini ve bu süre içinde çatının kaldırılmaması halinde yıkımı kendilerinin yapacağı uyarısında bulunarak Yeniköy’den ayrıldı.

DEMİRCAN DEVREYE GİRDİ, YIKIM DURDU

kahve-limon-kafe-3

Bunun üzerine AK Partili Ali Düşmez, yaşanan yıkım gerginliği üzerine yakın dostu ve siyaset arkadaşı Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan’a cepten ulaşarak yardım istedi. Bir ayağı Sarıyer’de olan Demircan ile konuşan ve durumu tüm detaylarıyla anlatan Düşmez, yıkımın durdurulması için destek istedi. Bu görüşmeden sonra telefon trafiği hızlandı. Mekana saat 15.00’e kadar süre tanıyan zabıta ekipleri, Ali Düşmez, Ahmet Misbah Demircan ve Boğaziçi İmar Müdürlüğü arasında yaşanan telefon trafiğinden sonra bir daha mekana yıkıma gelmedi. Böylece Yeniköy’de sabah saatlerinde başlayan ve saat 15.00’e kadar süren yıkım krizi Beyoğlu Belediye Başkanı Demircan’ın devreye girmesi üzerine amacına ulaşamadan önlenmiş oldu.

kahve-limon-kafe-8

YASAL UYARI: Özel Haberimiz kaynak gösterilmeden ve aktif link verilmeden kullanılamaz…

kahve-limon-kafe-4 kahve-limon-kafe-5

sevgi-atalay-sariyer-olay-a-konustu1

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir