GündemManşet

Bir günlüğüne polis oldular

Kilyos’ta bulunan Veysel Vardal Görme Engelliler Ortaokulu’ndan 44 öğrenci, bugün karne gününde büyük bir sevinç yaşadı. Öğrenciler, İstanbul Emniyet Müdürü Dr. Mustafa Çalışkan’ın öncülüğünde, Sarıyer İlçe Emniyet Müdürlüğü’nde karne hediyesi olarak bir günlük polis oldular.

_ayrac

Veysel Vardal Görme Engelliler Ortaokulu’nun talebi ve İstanbul İl Emniyet Müdürlüğü’nün desteğiyle yapılan etkinliğe, sabah saatlerinde öğretmenleri ve okul müdürü Müjdat Kalkan tarafından Sarıyer İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne getirilen çocuklar, bir günlüğüne polis üniforması giydiler.

DEVRİYE’YE ÇIKTILAR

Sarıyer İlçe Emniyet Müdürü Ercan Çamırcı ve tüm polis mensupları tarafından karşılanan çocuklar, kendileri için hazırlanan ikramlardan sonra polis kıyafetleri giyip, emniyet içindeki bazı birimlerde görevlendirildiler. Telsizlerle anons yapmaya başlayan öğrenciler, etkinliğe polis arabalarıyla devriyeye çıkarak devam ettiler.

bir-gunluk-polis-oldular (4)

İstanbul İl Emniyet Müdürü Dr. Mustafa Çalışkan’a Teşekkür

Etkinlikte konuşma yapan Sarıyer İlçe Emniyet Müdürü Ercan Çamırcı, çocuklara İstanbul İl Emniyet Müdürü Dr. Mustafa Çalışkan’ın selam ve sevgilerini ileterek, etkinliğin kısa bir tanımını yaptı ve tüm öğrencilere “Meslektaşlarım, görevinizde başarılar dilerim.” dedi. Konuşma sırasını alan okul müdürü Müjdat Kalkan; “ Bugün buraya geliş amacımız, içimizde ukde kalan polis mesleğini bir günlük de olsun yaşayabilmek, tüm Türkiye’deki polislerin çalışmalarına destek ve motive olabilmektir. Bugün hem içimizdeki polis olma sevgisini, hem de polislere olan sevgimizi yaşamak için buradayız. Birliğe, beraberliğe, kardeşliğe ihtiyacımızın olduğu bir dönemde yaşıyoruz. Huzurumuz için her şeyini ortaya koyan polis ve askerlerimize manevi destek için buradayız. İstanbul İl Emniyet Müdürü Dr. Mustafa Çalışkan ve Sarıyer İlçe Emniyet Müdürü Ercan Çamırcı’ya da destekleri için çok teşekkür ederim.” dedi.

bir-gunluk-polis-oldular (11)

Doğu’daki Polislere 1000 TL’lik bağış 

Öğrencilerin sahnelediği bir tiyatro oyunundan elde ettikleri 1000 TL’lik geliri Doğu ve Güneydoğu’da görev yapan polislerin iftar yemeklerini karşılamak için bağışlayan okul müdürü Müjdat Kalkan, çeki polislere teslim etti.

bir-gunluk-polis-oldular (1)

bir-gunluk-polis-oldular (2)

bir-gunluk-polis-oldular (3)

 

bir-gunluk-polis-oldular (5)

bir-gunluk-polis-oldular (6)

bir-gunluk-polis-oldular (7)

bir-gunluk-polis-oldular (8)

bir-gunluk-polis-oldular (9)

bir-gunluk-polis-oldular (10)

 

bir-gunluk-polis-oldular (12)

bir-gunluk-polis-oldular (13)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir